Monitörde dikey çizgiler çıkıyor

yiğit5834

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. PC'mde dikey çizgi oluşmaya başladı. Bu olay 1 yıldır var, SS alınca çizgiler gözükmüyor. Ekran kartımda mı sorun var, yoksa monitörümde mi? PC'nin ekran kartına baktığımda bir şey yoktu ama belki de olabilir 🙂

10.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun monitörde, ekran kartında olsaydı ekran görüntüsü aldığınızda bile hata belli olurdu diye biliyorum.
Garantisi varsa servise gönderebilirsiniz.

İlk başta cevap verdiğin için teşekkürler ekran kartıında sorun yoktur değil mi ekran kartına para vermek istemiyorum ama monitöre veririm.

İlk başta cevap verdiğin için teşekkürler ekran kartıında sorun yoktur değil mi ekran kartına para vermek istemiyorum ama monitöre veririm.

Monitörün fotoğrafını ve masaüstü ekran görüntüsünü yeniden çekip atabilir misiniz?

Yani dediğim gibi sadece monitörde çizgi var diyorsunuz, fakat ekran görüntüsü temiz gözüküyor. Yine de emin olmak için monitörün fotoğrafını atın lütfen.

Selam arkadaşlar. PC'mde dikey çizgi oluşmaya başladı. Bu olay 1 yıldır var, SS alınca çizgiler gözükmüyor. Ekran kartımda mı sorun var, yoksa monitörümde mi? PC'nin ekran kartına baktığımda bir şey yoktu ama belki de olabilir 🙂

Eki Görüntüle 1309405

Sorun monitörde ekran kartında olan arıza ekrana verilir ama monitörkedini kayıt alarak göremessiniz sorunun monitöründe.

Monitörün fotoğrafını ve masaüstü ekran görüntüsünü yeniden çekip atabilir misiniz?

Yani dediğim gibi sadece monitörde çizgi var diyorsunuz, fakat ekran görüntüsü temiz gözüküyor. Yine de emin olmak için monitörün fotoğrafını atın lütfen.

Şu an çekemem ama ekran görüntüsü falan atınca tertemiz sadece bende gözüküyor monitörde arkkadaşlarımda tertemiz ekran görüyor.

Monitörü başka kaynağa bağlayıp bakman olasılıkları daraltır ya da PC'yi TV'ye bağlayabilirsin. Aynı sorun gene olursa başka kablo ile de denersin.

Peki bu sorun ekran kartııylamı kaynaklı yoksa kabloylamı.
O zaman sorun kesin olarak monitörde. Garantisi varsa servise gönderin. Yoksa yeni monitör almanız lazım.

Tamam teşekkürler yardımın için.

Geri
Yukarı