Monitörde ''DVI ve VGA sinyali yok'' hatası

Y451

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
1920 X 1080 monitör sahibiyim, ama sabah bilgisayarı açtığımda "DVI Sinyali Yok" ve "VGA Sinyali Yok" hatalarını aldım, bilgisayarı açtığımda ise çözünürlük 1280 X 1024 olarak kaldı. Yardımcı olabilir misiniz?

Monitörün marka/modeli nedir? Direkt basit olarak masaüstüne gelin sağ tık -> ekran çözünürlüğü yapın oradan 1920x1080 yapın. Bundan kaynaklı değilse, Monitörün kendi menüsü vardır, oradaki ayarlar değişmiştir büyük ihtimalle. Monitörün çerçevesinin alt kısmına falan dokunun oralarda düğmeler olabilir, onlardan biri options menüsünü açar veya bazı monitörlerde olmayabilir bilgisayarda da menüsü olabilir. Ayrıca monitörün bilgisayara bağladığınız kablosunu da kontrol edin.

Son düzenleme:
Sinyal yok hatası aldığınız halde ekran nasıl geldi? Ben bu hatayı aldığımda kabloyu hem monitörden hem ekran kartından çıkartıp tekrar takıyordum. Yani temassızlık kaynaklı olabilir. Çözünürlüğü ise sağ tık > çözünürlük ayarları ile düzeltebilirsin.

Monitörün marka/modeli nedir? Direkt basit olarak masaüstüne gelin sağ tık -> ekran çözünürlüğü yapın oradan 1920X1080 yapın. Bundan kaynaklı değilse, monitörün kendi menüsü vardır, oradaki ayarlar değişmiştir büyük ihtimalle. Monitörün çerçevesinin alt kısmına falan dokunun oralarda düğmeler olabilir, onlardan biri options menüsünü açar veya bazı monitörlerde olmayabilir bilgisayarda da menüsü olabilir. Ayrıca monitörün bilgisayara bağladığınız kablosunu da kontrol edin.

ASUS VX248H 24" Full HD 1920X1080 1ms HDMI DVI VGA eye care Gaming monitör, white​

Ekran çözünürlüğüne giriyorum ama 1920 X 1080 gözükmüyor. En yüksek çözünürlük 1920 X 1440 olarak gözüküyor.
Sinyal yok hatası aldığınız halde ekran nasıl geldi? Ben bu hatayı aldığımda kabloyu hem monitörden hem ekran kartından çıkartıp tekrar takıyordum. Yani temassızlık kaynaklı olabilir. Çözünürlüğü ise sağ tık > çözünürlük ayarları ile düzeltebilirsin.

Hatayı aldığımda, bende kabloların yetini değiştirmeyi denedim. Ama hiç farklılık göstermedi.
Kabloların yerini tekrar değiştirdim, oldu. Teşekkür ederim... :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı