Monitörde flickering oluyor

samandro

Kilopat
Merhaba
5-10 dakikada bir monitör göz kırpıyor. Ne yapmam lazım?
PC ve monitör yeni. Windows 11 kurup kullanmaya başladım ve bu durumu fark ettim önce normal ekran kartı seçip manuel ekran kartı driveri indirdim baktım, uyumsuz falan dedi ne alaka ise GeForce Experience ile kurunca sorun etmedi ve daha yüksek bir sürüm kurdu.
Oyunda olup olmamam fark etmez NVIDIA ekran kartı ve AMD işlemci var.
G-SYNC monitöre sahibim fakat G-Sync kapalı kullanıyorum input lag yapar diye.
Onun dışında yapmam gereken neler var? Monitör arızalı olabilir mi? 2 tane red piksel var ama iade etmedim ondan dolayı da bir sorun olacağını sanmıyorum.

Ekran kartı driverini DDU ile silip komple sıfırdan yüklesem bu sorun düzelir mi yoksa temelde yatan başka bir durum mu var merak ediyorum çözemedim?

@Recep Baltaş @Ali Güngör sizlerin videolarını izleyerek aldım çok teşekkürler gerçekten güzel bir monitör ASUS 259pqnr fakat dediğim gibi 2 red pixel çıktı onları sorun etmedim ama arada saliselik git gel yapıyor G-Sync ile bağdaştırıyor herkes onu devre dısı bıraksam da nadiren yapıyor ekran kartı veya Windows 11 bugu oldugunu düşündüm ama ne bileyim sistem de yeni sorun olmasın diye şüphe içindeyim :))

Son düzenleme:
Sorunu çözdünüz mü? Benim de monitörüm Asus yeni aldım 1 kırmızı piksel ve bazen de flicklering sorunu var. Oyun oynarken hiç yaşamıyorum sadece video izlediğimde oluyor.

Sorunu çözdünüz mü? Benim de monitörüm ASUS yeni aldım 1 kırmızı piksel ve bazen de flicklering sorunu var. Oyun oynarken hiç yaşamıyorum sadece video izlediğimde oluyor.

Merhaba çözemedim hala daha bazen masaüstünde bazen Opera da bazen ise oyunda bunu yapıyor.
İşin garibi 3 hafta önce PC ilk aldığımda monitör anlık kapanma da yapıyordu sanki rayına oturmaya başladı o gitti ama sadece ara ara flick atması kaldı peek atar gibi git gel yapıyor arada: Düşünmüyor değilim monitörün adaptörü mü ısınıyor acaba diye hava serinledikçe azaldıgını hissettim.

Merhaba çözemedim hala daha bazen masaüstünde bazen Opera da bazen ise oyunda bunu yapıyor.
İşin garibi 3 hafta önce PC ilk aldığımda monitör anlık kapanma da yapıyordu sanki rayına oturmaya başladı o gitti ama sadece ara ara flick atması kaldı peek atar gibi git gel yapıyor arada: Düşünmüyor değilim monitörün adaptörü mü ısınıyor acaba diye hava serinledikçe azaldıgını hissettim.
Benim de Opera'da yapıyor. Oyunlarda hiç yaşamadım. Alıştım artık rahatsız etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı