Monitörde ghosting olduğunu anlamanın basit yöntemi nedir?

Dün 8000 olmuştu, önceki gün 7500'den giriş yaptı. Tabii millet şikayet etmekten fırsatı değerlendirmeyi düşünemedi. Çoğunluk "5000-6000'e bir 27" 1440p 144-165Hz IPS panel Gaming monitör düşse de alsak" diye pusuda bekliyor; ama satıcıların indirim yapması için ortada bir sebep yok, bu modeller zaten yok satıyorlar. Ancak VA panelli FHD monitörleri indirimle millete ittirirler.

Çok haklısınız vallahi bir ara bende VA FHD 5000 fiyatı MSI monitörü tuzağına düştüm konu açtım konuda söylediler siparişi iptal ettim tabii ben anlamadığım içindi.

Dün 8000 olmuştu, önceki gün 7500'den giriş yaptı. Tabii millet şikayet etmekten fırsatı değerlendirmeyi düşünemedi. Çoğunluk "5000-6000'e bir 27" 1440p 144-165Hz IPS panel Gaming monitör düşse de alsak" diye pusuda bekliyor; ama satıcıların indirim yapması için ortada bir sebep yok, bu modeller zaten yok satıyorlar. Ancak VA panelli FHD monitörleri indirimle millete ittirirler.

Pardon önceki gün.

Hocam normalde 2K diyorlar da bu monitör de anlamadığım şu kısmı var bana biraz açıklar mısın? Tek tek.

nano IPS QHD LCD​

Teknik konulara girmek istiyorsun. Bunun için bu konuyu kirletmemek lazım.
Fakat kısaca yazacağım.
NanoIPS - Renk gamının arttığı bir teknoloji. LG'nin geliştirdiği ve diğer markalara sunduğu bir teknoloji. Yüksek renk gamı ve daha doğru renklere sahip olan panel özelliği olarak bilmen yeter.
QHD - 3.686.400 piksel sayısına sahip 2K çözünürlük için kullanılan bir terim.
LCD - zaten duyduğun bildiğin bir şey. Görüntünün oluşumunu sağlayan sıvı kristaller.

Her hangi bir sitede ay simgesine tıklayıp gece modu na al ve hızlıca aşağı yukarı kaydır, yazıları okuya biliryorsan parlama ve bulanıklık yoksa ghostin yok demektir .
Ama illaki vardır va lar da daha çok ips ler de daha az ghostin vardır.

Bu model yada bunun birkaç model altı olabilir panel aynı sadece kasa arkası ve bazı çıkış lar mevcut degil .

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı