Monitörde ghosting var mı?

roaxe

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Yeni monitör aldım evde olmadığım için 144 Hz'lik laptopta test ettim.(HDMI kablosu ile) az da olsa ghostingi fark ettim ve V-Sync'i laptop üzerinden açmadım sadece monitör üzerinden açıktı ve ufo testinde de 120 civarı FPS geliyordu. Evdeki bilgisayarımda V-Sync'yi ekran kartından açıp DisplayPort ile bağladığımda ghosting sorunu ortadan kalkmış olur mu? Teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba. Yeni monitör aldım evde olmadığım için 144 Hz'lik laptopta test ettim.(HDMI kablosu ile) az da olsa ghostingi fark ettim ve V-Sync'i laptop üzerinden açmadım sadece monitör üzerinden açıktı ve ufo testinde de 120 civarı FPS geliyordu. Evdeki bilgisayarımda V-Sync'yi ekran kartından açıp DisplayPort ile bağladığımda ghosting sorunu ortadan kalkmış olur mu? Teşekkür ederim.

Tabii ki olabilir ama test etmeden bilemezsin mutlaka test etmen gerek yeniden.

Amd’den vsync açılmadığı için olabilir mi hocam peki?
Sanmıyorum, ghosting monitör ile alakalı ve çözümü de monitörün kendi ayarları ile ilgili bir şeydir, çoğu zaman ghosting çoksa ne ayar yaparsanız yapın bitmez ancak az ise monitörün gerekli ayarları verdiğinde azaltabilir ya da sıfır ghosting yapabilirsiniz.

Bende monitörü ilk aldığımda ghosting sorunu var sanıyordumda sadace çok fazla dikkat ediyormuşum şu an sanki hiç yok gibime geliyor ama dikkat edince olduğunu fark ediyorum. Birkaç kişiye sordum zaten normal seviyedeymiş benimki sende de büyük ihtimal böyledir.

Bende monitörü ilk aldığımda ghosting sorunu var sanıyordumda sadace çok fazla dikkat ediyormuşum şu an sanki hiç yok gibime geliyor ama dikkat edince olduğunu fark ediyorum. Birkaç kişiye sordum zaten normal seviyedeymiş benimki sende de büyük ihtimal böyledir.
İncelemelerine baktığımda neredeyse sıfıra yakın olduğu için böyle görünce çok geldi gözüme hocam.

Ghostingin bağlantı kablosu ile hiç alakası yok. Ghosting monitörün gecikme değeri ile alakalı. Bunu öğrenmek için 20-30 saniyelik bir video paylaşman gerekir.
Ek olarak 1 ms modu aktif ettiğinde veya OverDrive özelliği monitörde varsa olan ghostingi bunlar düşürür.

Geri
Yukarı