Monitörde görüntü bozulması neden oluşur?

arasmaras

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI RTX3060 12GB
RYZEN5 5600
32GB RAM
MSI A520
MSI 550W
Monitörümde bazen anlık olarak görüntü bozulmaları oluşuyor. Ekran kartı driverlarından ötürü olabilir mi? Bir diğer olabileceğini düşündüğüm etken ise kablonun bazen temazsızlık yapması. Kablom bazen tam oturmuyor monitorun arkasına. Ben de son 2 gündür kasanın konumunu değiştiriyorum belki tam takamamışımdır diye. Aklıma geldi, kabloyu düzelttim sanırım az buçuk etkisi oldu. Bir de bu bozulmalar herhangi bir zarar verir mi monitor veya sisteme?

@SadeceYiğit @kino siz bu konulardan iyi anlıyorsunuz yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Ekran kartın ne? Önce kablo değiş, sonra kasayı TV veya başka monitöre bağla öyle dene. Driver sorunu olduğunu sanmam ama DDU ile kaldır bir daha kurmayı dene. Eğer farklı kablo, monitör ve driver ile sorun devam ediyorsa ekran kartı sorunu olması muhtemel.

MSI 3060 modeli var.

DP kullanıyor HDMI geçiş yapsam etkisi olur mu?

Monitorun güç kablosu yüzünden olmuş olabilir diye aklıma geldi. Ekran kartında problem olması çok zor çünkü.

Küçük kuzenim geldi bugün monitorün ekranına falan dokundu sürekli. Bazen bastırdı parmağıyla. Acaba bunun yüzünden mi?

Denenebilir. Belki ekran kartı DP girişi sorunludur.

Fakat DP portunu 1-2 aydır kullanıyorum bu olay yeni olmaya başladı. Max 2-3 gün.

Küçük kuzenim geldi bugün monitorün ekranına falan dokundu sürekli. Bazen bastırdı parmağıyla. Acaba bunun yüzünden mi?

Fakat DP portunu 1-2 aydır kullanıyorum bu olay yeni olmaya başladı. Max 2-3 gün.
Sanmıyorum. TV'ye falan bağlayarak anlayabilirsin sorunun monitör de olup olmadığını.

Yeni konular

Geri
Yukarı