Aniden monitörde görüntü bozulması

ssup

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Acer NITRO VG240YM3BMIIPX 23.8" ZEROFRAME IPS 180HZ 1MS 250NIT MONITOR, UM.
Monitörü alalı 18 gün oldu, dün akşam birden oyun oynarken ekranda bozulma oldu fotoğraftaki gibi ve böyle devam etti. Tahminimce masaüstü Hz'si 120 iken oyunu 144 ayarlamamdan dolayı böyle oldu diğer her şeyi test ettim çünkü.

Ve monitörün sol altında sıcaklık vardı bildiğin batarya ısınır gibi ısınıyordu diğer başka hiçbir yerde böyle bir şey yoktu, neyse dedim her şeyi denedim çözünürlük ve Hz değiştirmeyi denemedim bir.

İlk olarak 60 Hz'ye düşürdüm ekran daha da beter oldu ama sonra 720P'ye aldım çözünürlüğü ekrandaki çizgilerin hepsi gitti, sonra dedim ki Hz ve çözünürlüğü yükseltince problem olacak mı ve olmadı.

Monitörün sol altındaki sıcaklık da gitmişti, monitör 1080P'de 180 Hz çalışabiliyor ama ben 120 kullanıyordum çünkü AMD ekran kartlarında VRAM MHz'si maksta çalışıyor.

Sizce iade etmeli miyim? 14 gün daha iade süresi var ama bilgisayar bana bayağı lazım gelecek 4 ayda. Şu an için hiçbir problem yok.

Dosya Ekleri

• Başlıksız.jpg
    Başlıksız.jpg
    283 KB · Görüntüleme: 32
yani pek bilgim yok ama risk almaya değmez bence iade etmelisin fakat konu hakkında pek bilgi sahibi değilim
Hocam sınava kadar gerekiyor bana pc bu yüzden iade etmeye yanaşmıyorum, en kötü ihtimalle garantisi var gönderirim diye düşünüyorum bir de.

Yaşadığım bu saçma durumu açıklayabilecek biri çıkar mı merak ediyorum çok enteresan çünkü.

Hocam sınava kadar gerekiyor bana pc bu yüzden iade etmeye yanaşmıyorum, en kötü ihtimalle garantisi var gönderirim diye düşünüyorum bir de.

Yaşadığım bu saçma durumu açıklayabilecek biri çıkar mı merak ediyorum çok enteresan çünkü.
hocam benim monitördede hz i düşürünce ekranda sararıyor die ben en yüksek hz de kullanıyorum 3 4 aydır ve sıkıntı cıkarmıyor ama benimkinin su ile teması olmuştu

hocam benim monitördede hz i düşürünce ekranda sararıyor die ben en yüksek hz de kullanıyorum 3 4 aydır ve sıkıntı cıkarmıyor ama benimkinin su ile teması olmuştu
Çok enteresan acaba bunun sebebi ne mesela, yüksek hz olunca sararmayı nasıl engelliyor merak duygusu uyandırıyor.

Ben monitörümden çok memnunum ama dün neden böyle oldu bilemiyorum umarım daha da olmaz.

Çok enteresan acaba bunun sebebi ne mesela, yüksek hz olunca sararmayı nasıl engelliyor merak duygusu uyandırıyor.

Ben monitörümden çok memnunum ama dün neden böyle oldu bilemiyorum umarım daha da olmaz.
hocam bende anlamadım ama ben monitörü çok kaliteli almamıştım bilgisizlikten ucuz yollu bişey bulmustum ama zaten değiştireceğim icin cokda arastırmadım bilgim yok malesef sizde isterseniz yinede bi monitöre baktırın içiniz rahat etmezse

hocam bende anlamadım ama ben monitörü çok kaliteli almamıştım bilgisizlikten ucuz yollu bişey bulmustum ama zaten değiştireceğim icin cokda arastırmadım bilgim yok malesef sizde isterseniz yinede bi monitöre baktırın içiniz rahat etmezse
Hocam almayı düşünürseniz benim monitörü öneririm amazonda var boyutu ve her şeyiyle harika, bu problem bir benim başıma gelmiştir yoksa 4200 TL'ye baya iyi monitör.

Geri
Yukarı