Monitörde hareketli yatay çizgiler ve görüntü vermeme

VCUSER

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese uğur ola.

Ben geçen 3 gün öncesinde bilgisayarıma bakım yaptım. Ekran kartının ve işlemcinin termal macununu değiştirdim. Kasayı kompresörle temizledim ayrıca monitörümü temizledim, bu şekilde bitirdim.

Ardından format attıktan sonra kullanmaya başladım, sıkıntı yoktu ilk günü.
Ertesi günü bir anda monitörümü uyku modundan açınca hareketli yatay çizgiler çıktı. Arada sırada duruyordu ya da hareket ediyordu hemen bilgisayarı kapattım. Açtığımda ise hiç sıkıntı yoktu.

Dün yine aynısını yaptı ama bu sefer sadece monitörü açıp kapattım ve hareketli yatay çizgiler kayboldu ama bu 1 gün sürdü.

Yine bu öğle saatlerinde yaptı bu sefer hiç ellemedim ve anlık görüntü gitti ve geri gelmedi, HDMI kablosunu monitörden çıkarıp televizyona taktım ve sinyal yok dönütünü aldım.

Bilgisayarı açıp kapattım yine düzeldi ve şuan buradan yazıyorum.

Pekala, şimdi bu durumun asıl kaynağı olan bileşen hangisi nasıl tayin ederiz bunu?

Dün sadece monitörü kapatıp açmadan önce Print screen aldım ve paintte baktım, herhangi bir bozukluk yoktu ve bana göre buradan ekran kartında sıkıntı olmadığını monitörde sıkıntı olduğunu kanısına vardım ama bugün hem televizyona hem monitöre sinyal gelmemesiyle ekran kartında sıkıntı olduğunu düşündüm.

Nasıl bir yol izlemeliyim?

Esenlikler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Resmini çekip yapıştırdığında sıkıntı yoksa, o zaman monitörden kaynaklıdır. Çünkü print tuşu ekran kartının gönderdiği görüntüyü çeker. Ancak başka bir kablo ile de denemeni tavsiye ederim.

Resmini çekip yapıştırdığında sıkıntı yoksa, o zaman monitörden kaynaklıdır. Çünkü print tuşu ekran kartının gönderdiği görüntüyü çeker. Ancak başka bir kablo ile de denemeni tavsiye ederim.

Hocam, her şeyi denedim. Şuan mesela yine oldu kabloyu çıkarttım farklı kabloyu taktım, sorun kalmadı ama yine eskisini taktım yine sorun kalmadı, düzeldi.

Ciddi anlamda hangisinin sorun teşkil ettiğini anlayamadım.

Monitör mü, Ekran kartı mı, kablo mu, çözemedim.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Esenlikler.

Şimdi bir kabloyu bantla, onu kullan. Tekrar olursa bantsız olanı tak kullan. Eğer onda da olursa monitördendir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı