Monitörde kırmızı kare çizgiler çıkıyor

Herkese iyi forumlar diliyorum.

Bu sorun başıma yaklaşık 1 ay öncesinde gelmeye başladı. Kullandığım bilgisayar forum imzamda mevcut oradan bakabilirsiniz. Monitörde önce ufak ufak kare ve yatay dikdörtgen çizgiler çıkmaya başladı, bunların ilki kırmızı renkte, sonrasında mavi ve sonrasında yeşile dönmeye başladı.

Çizgiler çıktığında bilgisayarda hiç bir şeye dokunmadığım da orada durduklarını ve gitmediklerini fark ettim. Ta ki masaüstüne dönüp sağ tıkla ve yenile yapana kadar. Bu işlemi yaptıktan sonra monitörden kayboluyorlar.

Aşağıda bir örneğini resim olarak attım, Steam'de rehber çalışmamı yürütürken başıma geldi. Aşağıdaki resimde çizginin rengi aslında yeşil ama telefonun kamerası ile çektiğim için ve ışık yansıdığı için sarı gibi duruyor sizi aldatmasın.

WhatsApp Image 2021-01-31 at 16.00.00.jpeg

Her neyse bu olaydan 1 hafta sonra ise YouTube'da tam ekranda video izlerken tam ekrandan çıkayım dedim ve başıma şöyle bir şey daha geldi. Fakat bu seferki beni biraz korkuttu çünkü monitör tamamen gitti sandım. Aşağıda görmüş olduğunuz karıncalanmadan 3-5 saniye sonra ekran kendine geldi ve bir daha böyle büyük bir karıncalanma işe karşılaşmadım fakat yine ara sıra ufak çizgiler ile karşı karşıya kalıyorum.

Sizce bu sorunun kaynağı ve çözümü nedir? Var mıdır?

WhatsApp Image 2020-12-21 at 00.30.16.jpeg

Monster Notebook Abra A5 V15.2 - İntel Coffee Lake Core i7-9750H - 4GB GDDR5 Nvidia GTX1650 128-Bit
15.6" FHD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran - 8GB (1x8GB) DDR4 2666MHz - 256GB SAMSUNG PM981 M.2 SSD PCIe 3.0

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, tarayıcı üzerinden donanım hızlandırma ayarlarını kontrol edin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam, tarayıcı üzerinden donanım hızlandırma ayarlarını kontrol edin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Chrome kullanmıyorum hocam Opera GX kullanıyorum. Ve o ayar zaten kapalıymış baktım şimdi.

Hocam, ben şahsen kullanmıyorum. Chrome ile de deneyin.

Hocam, ben şahsen kullanmıyorum. Chrome ile de deneyin.
Donanım Hızlandırma açık mı olmalı kapalı mı olmalı şimdi ben bunu anlamadım?

Geri
Yukarı