Monitörde kırmızı çizgiler çıkıyor

yIlmAz IşIk

Decapat
Daha fazla  
Evet durum böyle. Daha dün sapa sağlam ekrana görüntü geliyordu ama şimdi olmuyor. Windows başlatılıyor geliyor, sonra ekran normal biçimde çalışıyor, 1 dakika sonra kırmızı lekeler monitörü kaplıyor ve bildirim panelinde aygıt bağlantıyı kesti, bunu başardı vs. falan diyor. Çözümü varsa söyleyin.

Dosya Ekleri

• IMG_6323.jpeg
    IMG_6323.jpeg
    103,1 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Benim eski monitörde böyleydi ozamanlar tüplüydü tabi arkasına bi tokat geçiriyodum düzeliyodu amma velakin sorun vga danda olabilir ekran kartındanda olabilir monitördende olabilir özellikle vga kablosunu bi kontrol etmenizi öneririm yada monitörünüz artık emekli olacak.

Benim eski monitörde böyleydi ozamanlar tüplüydü tabi arkasına bi tokat geçiriyodum düzeliyodu amma velakin sorun vga danda olabilir ekran kartındanda olabilir monitördende olabilir özellikle vga kablosunu bi kontrol etmenizi öneririm yada monitörünüz artık emekli olacak.
Ama monitörde hiç bi sorun yokki ayrıca az önce ekran kartının içini çıkardım termal macununu yeniledim tekrar taktık bu sefer kırmızı çizgiler yerine yeşil çizgiler gelmeye başladı ekran kartım hd4850 daha dün sapasağlam çalışıyordu ya

Hocam tecrübelerime dayanarak sorun yüksek ihtimal ekran kartınızda vga kaynaklı bir arıza olsaydı monitörün renkleri bozulurdu böyle çizgiler genelde ekran kartındaki bir sorundan kaynaklanır daha önce aynı olayı rx470 tipi ekran kartımda yaşamıştım. Ama siz yinede endişelenmeyin bi vga değiştirin deneyin hala düzelmiyorsa ekran kartını çıkarın yeni vganızı anakarta takın sonra bilgisayarı çalıştırın böylece sorunun hangi parçada olduğunu daha net kavrarsınız.

Hocam tecrübelerime dayanarak sorun yüksek ihtimal ekran kartınızda vga kaynaklı bir arıza olsaydı monitörün renkleri bozulurdu böyle çizgiler genelde ekran kartındaki bir sorundan kaynaklanır daha önce aynı olayı rx470 tipi ekran kartımda yaşamıştım. Ama siz yinede endişelenmeyin bi vga değiştirin deneyin hala düzelmiyorsa ekran kartını çıkarın yeni vganızı anakarta takın sonra bilgisayarı çalıştırın böylece sorunun hangi parçada olduğunu daha net kavrarsınız.
Sağolun hocam sorun galiba ekran kartında 10 seneden fazladır kullanılmış hd4850 ve artık birşeyler olmuş ekran kartına napalım önümüzdeki 1 2 ay içersinde rx 550 4gb alacağım ha bide xeon3460 ile kullanıyorum darboğaz ile ilgili bir problem olurmu yada overclock yapma gereksinimi olurmu

Geri
Yukarı