Monitörde ölü piksel çıkınca ne yapılmalı?

ArdaYilmaz28

Centipat
Daha fazla  
Monitörü alalı 1 yıl olmamıştır. Sadece 1 tane ölü piksel var. Garantisi hala var. Sizce götürmeye gerek var mı? Bu ölü pikseller giderek çoğalır mı?

Monitörü alalı 1 yıl olmamıştır. Sadece 1 tane ölü piksel var. Garantisi hala var. Sizce götürmeye gerek var mı? Bu ölü pikseller giderek çoğalır mı?
Bence götürmeye gerek olup olmadığı nerde olup olmadığına bağlı. Ortada falan ise çok rahatsız eder adamı. 3ten fazla ölü pikselin garantiye alındığını biliyorum. Ama siz yine de şansınızı deneyin.

Gittikçe çoğalabilir, garantiye vermek en mantıklısı, ama bazı markalar belirli bir aralık koyuyor, mesela 3 pikselden fazlaysa alıyorlar, o yüzden markaya göre değişir.

1 ölü piksele değişim yapacak firma tanımıyorum. DELL'in üst modellerinde vardı sanırım. ASUS ve MSİ 3 tane ölü piksel arıyor ve onlarında renkli ve renksizleri var. 3 renkli 2 renksiz gibi bir şart arıyordu. Monitörün markası ve modeline göre araştırma yaparak veya direk teknik servisini arayıp bilgi alabilirsin.

1 ölü piksele değişim yapacak firma tanımıyorum. Dell'in üst modellerinde vardı sanırım. ASUS ve MSI 3 tane ölü piksel arıyor ve onlarında renkli ve renksizleri var. 3 renkli 2 renksiz gibi bir şart arıyordu. Monitörün markası ve modeline göre araştırma yaparak veya direk teknik servisini arayıp bilgi alabilirsin.

ASUS marka Vatan'dan almıştım.

Geri
Yukarı