Monitörde ölü piksel

Azerx

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 10 Mart'ta bir e ticaret sitesinden 27 inç monitör aldım. Monitörün 5. gününde ölü piksel olduğunu fark ettim. Aldığım firmayı aradım ve bana mesafeli sözleşme anlaşmasında ambalajı kutusu açılan ürünün iadesi olmayacağı, aldığım monitör markasına ürünün yollanıp onlardan gelen rapor doğrultusunda para iadesi veya değişim yapabileceklerini söylediler. Benim bildiğim ürün eğer hijyenik ve kişiye özel değil ise 14 gün içinde cayma hakkım olduğuydu. bugün avukat arkadaşımla da konuşacağım, ama size de sorayım dedim. Firmayı yazmıyorum ama sorun çıkarmaları halinde hem mahkemeye vermeyi hem de platformlarda isimlerini açıklayacağım. Yani insanları salak yerlerine koymaları olmasa gerçekten belki iade de etmeyecektim ama neyse.
Sizin görüşleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, 10 Mart'ta bir e ticaret sitesinden 27 inç monitör aldım. Monitörün 5. gününde ölü piksel olduğunu fark ettim. Aldığım firmayı aradım ve bana mesafeli sözleşme anlaşmasında ambalajı kutusu açılan ürünün iadesi olmayacağı, aldığım monitör markasına ürünün yollanıp onlardan gelen rapor doğrultusunda para iadesi veya değişim yapabileceklerini söylediler. Benim bildiğim ürün eğer hijyenik ve kişiye özel değil ise 14 gün içinde cayma hakkım olduğuydu. bugün avukat arkadaşımla da konuşacağım, ama size de sorayım dedim. Firmayı yazmıyorum ama sorun çıkarmaları halinde hem mahkemeye vermeyi hem de platformlarda isimlerini açıklayacağım. Yani insanları salak yerlerine koymaları olmasa gerçekten belki iade de etmeyecektim ama neyse.
Sizin görüşleriniz nedir?
14 günü geçmemiş ise iade etme hakkınız vardır.Eğer bu iadeyi kabul etmiyorsa tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.

iade/değişim raporu alması halinde değişim denmiş.
Sence bu yeterince her şeyi açıklamıyor mu?

Ürünü aldığı gibi kargoyla gelen kutuya koyuyor.
Bir kağıdı alıp ölü piksel fark edildiğinden dolayı değişim istediğini ve aynı zamanda ölü piksel olduğu halde kontrolsüz bir şekilde gönderildiğinden dolayı değişimi ölü pikselli monitör almak isteseydi 2. el yoluna başvurmayı kendisinin de bildiğini bu nedenle değişim yapılmayacağı taktirde işin peşini bırakmayıp yasal hakkı olan tüketici hakları gereği tüketici hakem heyeti ile iletişime geçeceğini yazıp kargolarsa hiç bir şey diyemezler gerekli işlemleri zaten yaparlar.

Son düzenleme:
Değişim yapmayı kabul etmişler değişim yapabilirsin. Sanırım üründen memnun kalmadığın için değişim istemiyorsun.

Değişim yapmayı kabul etmemişler, aldığı monitörün servisine monitörü gönderip iade/değişim raporu alması halinde değişim denmiş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı