Monitörde Parazitlenme Sorunu

Razzi

Hectopat
Daha fazla  
Ben bugün ikinci bir monitör aldım. Aldığım monitör 1080P FHD olmakla birlikte sadece VGA çıkışı bulunan 2010 model bir LG marka monitör. Ana ekran olarak bunu kullanmak istiyorum, ikinci monitörüm ise önceden bende bulunan Samsung markalı 1366x768 ve sadece VGA çıkışı olan bir monitör.

Ekran kartım ise 2013 model GeForce GTX 650 Ti Boost, VGA çıkışı hariç diğer tüm çıkışlar mevcut. Monitörümü kullanırken dark'ın aktif VGA to HDMI dönüştürücüsünü kullanıyordum. 1366x768 monitörümün çözünürlüğünü yükselttiğimde ekranımda bulanıklaşma ve parazitlenme oluyordu, bende en net şekilde görüntü veren 1280x720 çözünürlüğe aldım ve uzun bir zaman öyle kullandım.

Şimdi ise 1920x1080 çözünürlükteki monitörümü VGA to HDMI, 24+1 ve 24+5 dönüştürücüler ile ekran kartıma bağlıyorum fakat monitörümdeki görüntü hiç de FHD değilmiş gibi, renkler soluk ve çok bariz şekilde belli olan parazitlenme var, ekteki resimde çok az belli oluyor. Bunun için ne yapmam gerek?
42301760_1390473291091636_2768906106527809536_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartındaki DVI analog mu, dijital mi?
İki giriş de mevcut, analog ve dijital dönüştürücü kullanarak ikisinide denedim.
Dönüştürücüler ile alınan görüntüde her zaman sorun olacaktır. Daha kaliteli bir dönüştürücü/kablo kullanmak ya da doğrudan desteklenen port ile görüntü almak her zaman en iyisidir.
Konuda yanlış belirtmişim, INCA marka dönüştürücü kullanıyorum ve kullanıcı yorumları ve kalitesi üst düzey bir dönüştürücü. Pasif 24+5 dvi dönüştürücü ile 1366x768 monitörümden cam gibi görüntü alabilirken, aynı dönüştürücü 1080p monitörümde soluk renk ve parazitlenme yapıyor. Güncel driver kurulumu yaptım fakat değişme olmadı.

Analog DVI - VGA denedin mi? İkisi de analog olduğu için aktif dönüştürücüye gerek olmuyor ve genelde daha sorunsuz oluyor.
evet denedim, 24+5 ve 24+1 pasif dönüştürücülerle, 24+5de aynı etkiyi alıyorum 24+1 hiç görüntü gelmiyor
Sorunumu çözdüm, sorunum vga kablosuymuş. Başka bir vga kablosu takarak net görüntü aldım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı