Monitörde renkli çizgiler çıkıyor

volkan65465

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
Philips, MWE1220T
Bilgisayarı açtığımda ekran da fotoğrafta ki gibi çizgiler çıkıyor. Monitörüm eski bir monitör, ekran kartım XFX RX580 8 GB. Monitör de VGA girişi var sadece bilgisayar da VGA desteklemiyor bende DisplayPort dönüştürücü ile sağlıyorum görüntü aktarımını. Bu çizgiler çıktığında ekran kartımı bilgisayar görmüyor.
Başka bir yerde bu çizgiler çıktığında ekran görüntüsü alırsanız çizgiler çıkıyorsa ekran kartı bozuktur çıkmıyorsa monitör bozuktur diyorlardı onu da denedim çizgiler çıkmadı ekran görünsünde. Sorun monitör de mi ekran kartında mı?

IMG_20240310_084549.jpg

IMG-20240309-WA0036.jpeg

IMG_20240310_082608.jpg

Televizyon gibi başka bir ekrana bağlayıp deneyebilir misin? Bana ekran kartı sorunu gibi geldi.

Ekran kartında olabilir, başka bir monitör varsa denemeniz iyi olur.

Ekran kartı girişleri veya kabloları sıkıntılı olabilir. Başka bir bilgisayarda başka bir kablo ile denemenizi tavsiye ederim.

Televizyon gibi başka bir ekrana bağlayıp deneyebilir misin? Bana ekran kartı sorunu gibi geldi.
Televizyon da denedim, ama vga kablo ile değil hdmı kablo ile denedim sorun yoktu.

Ekran kartında olabilir, başka bir monitör varsa denemeniz iyi olur.
Televizyon da denedim sorun yoktu.

Ekran kartı girişleri veya kabloları sıkıntılı olabilir. Başka bir bilgisayarda başka bir kablo ile denemenizi tavsiye ederim.
HDMI kablo ile laptop pc de denedim sorun yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı