Monitörde sadece kırmızı gözüken yerler karıncalanıyor

sumosami

Decapat
Daha fazla  
LCD panel kontrol kartı ile eski laptop ekranımı monitöre çevirdim. Ekran sorunsuz geldi. HDMI ile bilgisayarıma bağladım. Görüntü geldi. Ama görüntü mavi tonları şeklinde gözüküyor. Kart kontrolcüsünün ayarlarıyla oynadım. Çözüm olmadı. biraz daha incelediğimde sorunun kırmızı renk ile alakalı olduğunu öğrendim. Panelimde bir sorun yok buna eminim. Sebebi güç kaynağı ile ilgili olabilir mi? İstenilen 3-4 amper arası iken 1.6 amper ile görüntü alıyorum. yanıtlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-02-23 at 19.18.56.jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-23 at 19.18.56.jpeg
    190,8 KB · Görüntüleme: 30
  • WhatsApp Image 2022-02-23 at 19.18.56 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-23 at 19.18.56 (1).jpeg
    149,7 KB · Görüntüleme: 27
LCD panel kontrol kartı ile eski laptop ekranımı monitöre çevirdim. Ekran sorunsuz geldi. HDMI ile bilgisayarıma bağladım. Görüntü geldi. Ama görüntü mavi tonları şeklinde gözüküyor. Kart kontrolcüsünün ayarlarıyla oynadım. Çözüm olmadı. biraz daha incelediğimde sorunun kırmızı renk ile alakalı olduğunu öğrendim. Panelimde bir sorun yok buna eminim. Sebebi güç kaynağı ile ilgili olabilir mi? İstenilen 3-4 amper arası iken 1.6 amper ile görüntü alıyorum. yanıtlarınız için teşekkürler.
Evet olabilir, şöyle anlatayım: ben 12V ama 2A bir çıkış veriyorum diyelim, ama monitörün orijinal gereksinimi 12V ve 3.5A olsun. Monitör ses çıkarabilir, ekstra ısınabilir, güç kaynağını ısıtabilir. Görüntü bozuk çıkabilir...

Anlayacağınız bir çok etkenin sebebi adatörler.

Yeni konular

Geri
Yukarı