Monitörde sinyal var ancak siyah ekran veriyor

blavlmao

Hectopat
Makaleler
1
Yer
36
Merhabalar, değişik bir sorunla karşınızdayım. Galiba dünyada ilk kez ben yaşadım bunu. Araştırdım ancak hiç bir şey işe yaramadı. Monitörü ŞOK’tan indirimdeyken aldım. Rampage RM-344. 2 aydır kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım ancak bir önceki hafta perşembe günü Display Port’la görüntü alamadım. Sinyal vardı ve monitörün ışığı stabildi. Ancak siyah bir ekran vardı. Ekran kartında vb. sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü monitör IPS olduğu için siyah ekranda kapalı mı açık mı olduğunu görebiliyorum. Monitör kapalı oluyor ancak alttaki ışığı yanıyor. Normalde DP HDMI 1 HDMI 2 falan da yazardı ancak şimdi yazmadan direk logoyu çıkartıp aramızdan ayrılıyor. Şifremi girip bilgisayarı açtığımda ve Alt+F4 ile bilgisayarı kapattığımda kapanıyor. Ancak yani neden böyle bir şey olur ki? Normal bir şekilde kapatmıştım öbür akşam. Sonrasında HDMI ile denedim açıldı ta ki düne kadar. Sonra gittim HDMI2’ye bağladım. Bugün o da gitti. Bir fake atıp DP takayım dedim çalıştı ancak kapatıp açınca yine gitti. Güç moduna girmesi ile alakalı olabilir mi? Eğer öyleyse geçmesini nasıl önlerim? Fikirlerinizi bekliyorum.

Bir tanesinin linkini atar mısınız? Dikkatinizi çekerim ki sinyal var görüntü yok.

Hayır bu o değil. Ayrıca çözdüm, ekranda hiç bir şey yoktu ancak ben OSD'yi açıp bir şekilde ayarları sıfırladım ve şu anlık düzeldi.

Geri
Yukarı