Monitörde "sinyal yok" uyarısı

aliovsky

Kilopat
Daha fazla  
Yeni sistem topladım, yeni de bir monitör aldım. Bilgisayarı çalıştırıyorum, 'HDMI 1 No Signal' yazısından başka bir şey gelmiyor. Monitörü DP ile de HDMI ile de bağlamayı denesem aynı.

Elinizde varsa monitörü başka bir bilgisayar veya hdmi ile görüntü veren başka bir cihaza bağlayıp deneyin. Monitör çalışıyorsa ekran kartının doğru monte edilip edilmediğini kontrol edin.

Sistem özellikleri nedir ve sistemi kendiniz mi topladınız?
Hazır toplanmış bir sistemdi.
Anakart: Asus Prime B450M-KII
Ekran kartı: Radeon RX6650XT
İşlemci: Ryzen 5 5600

Elinizde varsa monitörü başka bir bilgisayar veya hdmi ile görüntü veren başka bir cihaza bağlayıp deneyin. Monitör çalışıyorsa ekran kartının doğru monte edilip edilmediğini kontrol edin.
Başka kullanabileceğim bir cihaz yok maalesef elimde.

İnternetten hazır toplanmış sistem satın aldınız ve size ulaştığında bu sorunu yaşadıysanız benim aklıma gelen 2 seçenek var. 1. seçenek ki bu en düşük seçenek toplayan adamlar hiç denemeden size gönderdi ve anakarta işlemci desteği için BIOS güncellemesi gerekiyor. Bu devirde bunu yapacak adamı döverler :) 2. seçenek yolda sarsıntıdan dolayı RAM problemi oldu. RAM'leri güzelce çıkarın ve temas noktalarını silgi ile güzelce silin. Daha sonra bir fırça ile temizleyip RAM'leri geri takın ve deneyin. Eğer yine olmazsa son çare BIOS reset deneyin.

Ekran kartının yuvaya tam oturduğuna emin olun ve ekran kartının güç kablolarını kontrol edin.
İnternetten hazır toplanmış sistem satın aldınız ve size ulaştığında bu sorunu yaşadıysanız benim aklıma gelen 2 seçenek var. 1. seçenek ki bu en düşük seçenek toplayan adamlar hiç denemeden size gönderdi ve anakarta işlemci desteği için BIOS güncellemesi gerekiyor. Bu devirde bunu yapacak adamı döverler :) 2. seçenek yolda sarsıntıdan dolayı RAM problemi oldu. RAM'leri güzelce çıkarın ve temas noktalarını silgi ile güzelce silin. Daha sonra bir fırça ile temizleyip RAM'leri geri takın ve deneyin. Eğer yine olmazsa son çare BIOS reset deneyin.
İkinizin de dediklerini yaptım yine de sorun devam ediyor. Ekran kartı çalışıyor yuvaya tam oturmuş vaziyette. RAM'ler slotlara tam oturmuş durumda, ama hala sinyal yok.

PC'yi televizyona bağlama şansınız varsa bağlayın. En azından sorun monitörde mi yoksa kasada mı onu anlarsınız.
Hem eski laptopum hem de yeni PC'yi TV'ye bağlamayı denedim ama olmadı, büyük ihtimal TV ya da HDMI kablom sıkıntılı. Ayrıca monitör daha bugün geldi sorunlu değildir herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı