Monitörde siyah çizgi sorunu

louter1221

Hectopat
Merhaba, AOC 24G2U monitörümde ince siyah bir çizgi beliriverdi. Bilgisayarı kapatıp açtım fakat çizgi hala yerinde durmakta. Acaba bilgisi olan ve yardımcı olabilecek biri var mı? Tam olarak neyden kaynaklanıyor bu durum?

a9bcfba7-782e-4351-9939-60f8932628d1.jpg

Garantiye yolladım ve panelin arızalı olduğu tespit edildi. Para iadesi yapıldı fakat cidden uzun bir süreçti ve insanı yoruyor. Bir de o süreç içerisinde doların artması da çok kötü oldu benim için :(
Ben hâla kullanıyorum monitörü. Sağ en altta uzun bir siyah çizgi var fakat benim gözume cok fazla carpmadigi icin cok sıkıntı olmuyor. Garantiye vermek isterim fakat sureci uzun olacak ve benim surekli bilgiasayardan calismam gerekiyor. Monitordeki ariza sizi cok rahatsiz ediyor muydu ? Garantinin yeni monitor vermesi gerekmez miydi ?

Ben hâla kullanıyorum monitörü. Sağ en altta uzun bir siyah çizgi var fakat benim gözume cok fazla carpmadigi icin cok sıkıntı olmuyor. Garantiye vermek isterim fakat sureci uzun olacak ve benim surekli bilgiasayardan calismam gerekiyor. Monitordeki ariza sizi cok rahatsiz ediyor muydu ? Garantinin yeni monitor vermesi gerekmez miydi ?
Maalesef ki stokları yokmuş o yüzden veremediler. Stokların yenilenmesini bekleyebilirsiniz dediler fakat benim işim hızlı olmalıydı o yüzden iade edip yeni bir monitör almayı amaçladım. Fakat hiç bu kadar süreceğini tahmin etmedim işte sürecin. Bir yandan markanın 2 haftada anca değişim raporu vermesi, bir yandan "ona ver buna ver" gibisinden kargo işleriyle uğraşmak, bir yandan satıcı firmanın bankaya iade talimatı vermesi ve paranın hesaba geçmesini 10 gün beklemek... Cidden çok zorlu bir süreç. Ben zaten monitörümü o çizgiden dolayı değil görüntü vermediğinden dolayı garantiye vermiştim. Yani o çizgiden bir süre sonra monitör komple bozuldu. Sizde ki çizgi panelin arızalı olduğunun bir bildiricisi olabilir belki. Gözünüzü rahatsız etmiyor ise garantiye vermenizi önermem çünkü cidden zorlu bir süreç yaşadım. Eğer monitörde daha büyük sıkıntılar olur ise o zaman verebilirsiniz. Geriye kaldı firmanın değişim raporunu hızlı bir şekilde vermesi için ve monitörün yenisinin stokta olması için dua etmek...

Siyah cizgi olustuktan ne kadar sure sonra monitör hiç görüntü vermemeye başladı ? Sizde olduysa buyuk ihtimalle bende de ayni sorun olabilir.

Bende AOC 24G2U (144hz,IPS,Düz) bu monitör vardı. Daha sonra yukarda dediğim gibi başlat tçubuğunun orda sıyah çizgiler çıktı. Bu monitörün kronik bir sorunuymuş. Garantiye gönderdim bana AOC C24G (165hz,VA panel,Curved) modelini gönderdiler. Garantiye verdiğim monitörün tamirinin olmadığını söylediler. Fakat ben bundan memnun olmadım. VA panel sevmiyorum, IPS daha güzel bana göre. Ama alıştım diyebilirim. Herhangi bir ücret alınmadı.

Geri
Yukarı