Çözüldü Monitörde siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Doctrine

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarıma bugün bir Ethernet kartı takıp çıkardım.

İlk önce DisplayPort kablosu bozuldu, HDMI kablosunu taktığımda görüntü geldi sonra yeniden başlattığım da o kabloda çalışmadı. Şu an görüntü hiçbir şekilde gelmiyor.

Bilgisayara taktığım her kablo bozuluyor. Sizce problem neden kaynaklanıyor olabilir?

Ek düzenleme: RAM'lerden birini çıkardım görüntü geldi. Şimdi hangi yolları izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kasaya gelen gücü kesin, power tuşuna 5-6 defa arka arkaya basarak statik elektrik boşaltın. Bu işlem her donanım sök tak işleminde yapılmalı.
Bu işlemden sonra belleklerinizi yerlerine doğru şekilde takıp test edin.
Sorun devam ediyorsa, bozuk olduğunu düşündüğünüz belleği, sağlam olduğunu düşündüğünüz belleğin slotuna tek başına takıp test edin.
Görüntü geliyorsa bellekte sorun yok demektir.
Ya da sağlam olduğunu düşündüğünüz belleği bozuk olduğunu düşündüğünüz belleğin slotuna takarak slotu test edin. Yani burada senaryolar duruma göre farklılık gösterecek.
Önemli olan her işlemden önce statik boşaltmayı unutmayın.
Kasaya gelen gücü kesin, power tuşuna 5-6 defa arka arkaya basarak statik elektrik boşaltın. Bu işlem her donanım sök tak işleminde yapılmalı.
Bu işlemden sonra belleklerinizi yerlerine doğru şekilde takıp test edin.
Sorun devam ediyorsa, bozuk olduğunu düşündüğünüz belleği, sağlam olduğunu düşündüğünüz belleğin slotuna tek başına takıp test edin.
Görüntü geliyorsa bellekte sorun yok demektir.
Ya da sağlam olduğunu düşündüğünüz belleği bozuk olduğunu düşündüğünüz belleğin slotuna takarak slotu test edin. Yani burada senaryolar duruma göre farklılık gösterecek.
Önemli olan her işlemden önce statik boşaltmayı unutmayın.

Çözüm
Bazı anakartlarda bir slotu kullanınca aynı devreyi kullandığı için bazı diğer slotlar pasif oluyor ama sendekiler alakasız geldi bana. BIOS pilini çıkarıp 15 dk bekle sonra bilgisayarı açmayı dene. Genelde kullanım klavuzunda yazar hangi slotlar olduğu.

Yeni konular

Geri
Yukarı