Monitörde su lekesı nasıl geçer?

Kaan0971

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus Prime B550M-E WIFI / Ram: Adata XPG Spectrix D50 ROG 8GB 3600MHZ x2 / Ekran kartı: Asus Dual RTX 3070 / Güç kaynağı: Asus Tuf 750W Power Supply / Kasa: Asus Tuf GT301 / İşlemci: Ryzen 5 5600 / Depolama: WD 500 GB M.2 SSD / Monitör: Asus Tuf VG27A 27' 2K 165HZ
Monitörüm çok tozluydu bende gözlük temizleme bezine sprey ile su sıkıp monitörümü sildim ancak ekran kapalıyken sildiğim yerler belli oluyor üstünde su lekesi var. Bende geçsin diye bezin üstüne kolonya sıkıp tekrar sildim bir şey değişmedi. Ekran açıkken belli olmuyor ama kapalıyken sildiğim yerler gözüküyor. Bu izleri nasıl yok edebilirim monitör ekranını ilk kutusundan çıktığı gibi temizleyecek bir şey var mı? Bezin üstüne camsil sıkıp silsem geçer mi veya monitöre zarar verir mi? Ayrıca ilk başta sıktığım kolonya alkolik olduğu için monitöre zarar vermiş mıdır?

Nemli, temiz bir mikrofiber bezle silmeniz yeterli olur kolonya falan sıkmayın. Ben yıllardır camsil ve gözlük temizleme suyuyla siliyorum tertemiz oluyor.

Nemli, temiz bir mikrofiber bezle silmeniz yeterli olur kolonya falan sıkmayın. Ben yıllardır camsil ve gözlük temizleme suyuyla siliyorum tertemiz oluyor.

Camsil sıksam herhangi bir şey olmaz değil mi asidik olduğu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı