Monitörde yeşil ve beyaz nokta ve çizgiler

Agony07

Picopat
Daha fazla  
Monitör
Asus vs208
İlk başlarda sadece küçük beyaz noktalar vardı sonra beyaz noktalar büyüdü biraz çizgi haline geldi en son dün akşam Disney Plus izlerken fotoğraflardaki gibi yeşil noktalar ve çizgiler çıktı ama ekran görünmeyecek derecedeydi. Monitör ayarlarını sıfırlamak için monitör ayarlarına girdiğimde monitör ayarlarında o noktaların gözükmediğini gördüm yani monitörde bir problem yok korktuğum oydu sorun o değilmiş ekran kartında da bir problem yok laptopu monitöre bağlıyorum kabloyu söküp baktım hiçbir şey yok. Laptop ekranında sonra tekrar monitöre bağladım yine daha fazla yeşil nokta ve çizgi çıktı sonra monitör ayarlarını resetledim ama geçmedi bu sabah açtığımda bu konuyu gördüm Çözüldü: Ekranda yeşil nokta çizgi ve bunu yaptım 3 4 saat gibi bir süre geçti herhangi bir şey yok şu an ama dünkü görselleri koyacağım bunun çözümü kablo değiştirmek herhalde çünkü ekran resmi alıp wp webden birini atınca telefonda gözükmüyor sadece kamera ile çekilince gözüküyor. PC'den ekran görüntüsü alınınca gözükmüyor yani monitör ve ekran kartında bir problem yok ve not Disney Plus'ı kaptınca yeşil noktalar geçiyor. Sadece beyaz çizgi ve noktalar kalıyor bunun çözümü nedir şu an dediğim gibi bir problem yok ama 2 haftadır ekran karti driverini vb sildim her şeyi yaptım düzelmedi 1 gün geçiyor sonra yine başlıyor. Yardım eder misiniz? Kablo 2 senelik bu arada DVI to HDMI kablo.

46716419-ab7f-452d-8e29-90c7d0007ae9.jpg

b8479e71-935d-4236-96fa-1532db408a05.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşünmüyorum, kablo ile ilgili bir şey olsaydı ekrana hiç görüntü gelmezdi.

Ben eskiden VGA to VGA kullanıyordum onda da bu noktalar pembe geliyordu araştırdım kablo değiştirin demişti biri kablo değiştirdim o zaman da bilgim yoktu şu an da pek yok ama monitör ve ekran kartından kaynaklı olmadığını tahmin ediyorum.

İlk önce kabloyu değiştirmeyi deneyin sonra tekrar bakarız.

Sağ olun zaten biraz eski bir kabloydu peki monitörün güç kablosundan olma gibi bir olasılık var mı onu da değiştirebilirm.

Yeni konular

Geri
Yukarı