Monitörde yukarıdan aşağıya tarama sorunu

SErdar Akar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben 2 hafta önce yeni bir sistem aldım ekran kartım sapphire r9 280x toxic 3gb 384 bit . İlk windows 7 olarak geldi ben kendi isteğimle windows sekize çevirdim 2 hafta sorunsuz kullandım. Daha sonra heveslendim windows 10 kurdum performans kaybı yaşayınca tekrar windows 8 geçtim.

Sürücülerin hepsini kurdum Watch Dogs'u indirdim oyuna girdiğimde gündüz sorun olmuyor fakat geceleri ve karanlık mekanlarda mönitörden yukarıdan aşağıya yatay çizgiler iniyor. VGA to DVI dönüştürücü kullanıyorum biraz hırpalanmıştı acaba o yüzden bu sorun başıma geliyor olabilir mi? Yeni bir VGA to DVI kablo almayı düşünüyorum. Alırsam sorunum düzelir mi ? Şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
VGA'dan ve analog monitörden kaynaklı olabilir. Aslında kaynaklı olduğunu da pek sanmıyorum zira monitörler saniyede 60 defa kendilerini yenileyerek görüntü verirler. Kimisinde bu daha da fazladır ve Hz olarak adlandırılır. Dikkatli baktığınızda yukarıdan aşağıya taramayı hissedebilirsiniz. Kimi zaman hissetmezsiniz. Monitörünüz eskiyse HDMI ya da DVI olarak dijital çıkış verebilen monitörler kullanın. Ya da bu portlardan biri varsa monitörde, dönüştürücüden kurtulun.

VGA'nın problemi de, genelde görüntüde titremelere neden olabilmesidir.

Yeni bir dönüştürücü alsam düzelir mi ? Çünkü bu problem bilgisayarım ilk geldiğinde yoktu dönüştürücü aldıktan 2-3 hafta sonra meydana gelmeye başladı.

Mönitorüm bu fakat maalesef yeni mönitor alacak bütçem yok ancak dönüştürücü alabilirim dönüştürücü alsam düzelir mi ?

MONITOR_LCD SAMSUNG 20_SM-204B.jpg

Peki anladım teşekkür ederim. Ben en çok ekran kartımda sorun olabileceğinden korkuyorum ekran kartımda sorun yok değil mi ? umarım kablo kaynaklı bir sorundur.Ekran kartımı yeni aldım daha taze degiştirmek istemiyorum :(

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı