Monitördeki lekeler ölü pixel mi?

495477

Hectopat
Makaleler
2
Bu lekeleri daha yeni fark ettim, bezle sildim ancak çıkmadı. Ne olduğunu da anlayamadım, bu lekeler ölü pixel mi? (Ölü pixel ise "çok belli değil mi?" Demeyin 😀, pek anlamıyorum bu sorunlardan.)

20221204_231645.jpg

Ölü pixel gibi duruyor hocam
Hiç öyle durmuyor. Ölü pikselde piksel hiç çalışmaz, bunların rengi solmuş.

Hocam her açıdan bakınca aynı mı gözüküyor? Bir de model belirtirseniz iyi olur.

Hiç öyle durmuyor. Ölü pikselde piksel hiç çalışmaz, bunların rengi solmuş.

Hocam her açıdan bakınca aynı mı gözüküyor? Bir de model belirtirseniz iyi olur.
Eğer kastettiğiniz ölü pixellerde renklerin böyle olmamasıysa, eski monitörümde de aynı şey vardı, ölü pixeldi ve pembeye yakın bir renkteydi.

Eğer kastettiğiniz ölü pixellerde renklerin böyle olmamasıysa, eski monitörümde de aynı şey vardı, ölü pixeldi ve pembeye yakın bir renkteydi.
Ölü piksel siyah veya beyaz olur, farklı bir renk göremezsiniz. Sizin bahsettiğiniz sıkışmış piksel olabilir, tam olarak anlayamadım.

Her yönden böyle gözüküyor ancak tabii ki oldukça küçükler, beyaz ekranda çok belli oluyorlar.
Benim monitörümde de farklı açılardan böyle olan pikseller var, neden olabilir veya çözüm nedir bilmiyorum, fakat eminim ölü piksel değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı