Monitördeki ölü mü sıkışmış piksel mi?

irfanyavuz61

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
Hp 22x
Merhaba arkadaşlar. Monitörümde ( HP 22x) ölümü sıkışmış piksel mi tam anlam veremediğim bir piksel hatası var. Neredeyse tüm renkleri veriyor sadece siyah ve Win açılış ekranı gibi biraz koyu renklerde tam beyaz olmasa da parlama yapıyor. Piksel düzeltme programlarını denedim bir sonuç alamadım. Başına daha önce böyle bir şey gelen veya bilgisi olan varsa tecrübesini paylaşırsa sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20231007_234400.jpg
    IMG_20231007_234400.jpg
    21,7 KB · Görüntüleme: 85
  • Screenshot_2023-10-07-23-43-27-166_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-10-07-23-43-27-166_com.miui.gallery.jpg
    30,8 KB · Görüntüleme: 76
  • Screenshot_2023-10-07-23-43-21-100_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-10-07-23-43-21-100_com.miui.gallery.jpg
    32,6 KB · Görüntüleme: 51
  • Screenshot_2023-10-07-23-43-15-200_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-10-07-23-43-15-200_com.miui.gallery.jpg
    30,9 KB · Görüntüleme: 74
Olu piksel, çözümü yok.
Urunun garantisi varsa bile genelde markalar 3 5'ten asagi olu pikseli garantiye sokmaz, yayilirsa baska tabii.
Yayilmazsa zarari yok.

Piksel dediğin şey zaten bir Micro LED'dir. LED sıkışması tabiri çok saçma ve teknik olarak karşılığı olmayan bir tabir.

Piksel çalışmıyor ya da doğru renk vermiyorsa Micro LED bozulmuştur. Buna istinaden sıkışmış pikselin karşılığı teknik olarak yoktur. LED sıkışmış olamaz, olmaz.

Ölü piksel demek de çok doğu değil. Pikselin ölmesi tamamen tepkisiz sabit renk ya da siyah kalması durumudur. Senin LED'in bazı renklere tepki veremiyor. Renkler belirli voltaj ya da belirli bölgelerin aydınlatılması ile gerçekleşir. Bu durum donanımsaldır. Bu durumda bu şekilde kullanmak zorundasınız. Geçmiş olsun. Takıntılı bir kullanıcı değilseniz problem bile sayılmaz. Rahatsız ediyorsa maalesef dışarıda veya kendiniz tamirini yapamazsınız diye düşünüyorum.

Piksel dediğin şey zaten bir Micro LED'dir. LED sıkışması tabiri çok saçma ve teknik olarak karşılığı olmayan bir tabir.

Piksel çalışmıyor ya da doğru renk vermiyorsa Micro LED bozulmuştur. Buna istinaden sıkışmış pikselin karşılığı teknik olarak yoktur. LED sıkışmış olamaz, olmaz.

Ölü piksel demek de çok doğu değil. Pikselin ölmesi tamamen tepkisiz sabit renk ya da siyah kalması durumudur. Senin LED'in bazı renklere tepki veremiyor. Renkler belirli voltaj ya da belirli bölgelerin aydınlatılması ile gerçekleşir. Bu durum donanımsaldır. Bu durumda bu şekilde kullanmak zorundasınız. Geçmiş olsun. Takıntılı bir kullanıcı değilseniz problem bile sayılmaz. Rahatsız ediyorsa maalesef dışarıda veya kendiniz tamirini yapamazsınız diye düşünüyorum.
Normalde göze bile batmıyor. Toz tanesi ondan fazla alan kaplıyor ekranda ama takıntılı olunca işte dediğiniz gibi :) . Zamanla alışırım herhalde teşekkürler cevabınız için

Su konuya bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı