Monitördeki siyah nokta nedir?

• Konuyu başlatan Engin.
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 541

Engin.

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba. Sorunsuz kullandığım monitörümde böyle bir şey oluştu kendiliğinden. Ölü pixel mi bu? Pixel testlerinde bütün renklerde gözüküyor.

IMG20220301165316.jpg

Siyah olduğu için muhtemelen ölü piksel. Sıkışmış piksel genelde farklı renkler oluyor. Kırmızı, yeşil, mavi gibi.

3 aylik monitor. Biraz moral bozucu ama kenara cok yakin oldugu icin pek gorus acimda degil. AOC 24G2U kullaniyorum. Olu pixel sayisi kac olursa degisim yapiliyor bir bilginiz var mi? Yurt disinda AOC icin sifir olu pixel garantisi adi altinda satisi yapiliyordu fakat Turkiye'de durum nasil bilmiyorum.
Toz veya kir olabilir, hafif baskı uygulayarak silmeyi deneyin eğer çıkmıyorsa ölü pikseldir.
Keske toz olsaydi. Denedim fakat gecmedi ve ekranin en derininde gibi gozukuyor.

3 aylik monitor. Biraz moral bozucu ama kenara cok yakin oldugu icin pek gorus acimda degil. AOC 24G2U kullaniyorum. Olu pixel sayisi kac olursa degisim yapiliyor bir bilginiz var mi? Yurt disinda AOC icin sifir olu pixel garantisi adi altinda satisi yapiliyordu fakat Turkiye'de durum nasil bilmiyorum.

Keske toz olsaydi. Denedim fakat gecmedi ve ekranin en derininde gibi gozukuyor.
İade için sanırım 3 gerekli.

Hocam silgiyle bastırmayı deneyin bazı arkadaşlar bunu uygulayınca Piksel'in görünmediğini söylemiş.

Geri
Yukarı