Monitörden gelen garip cızırtı sesi

Bu sorun sadece bu monitörde yok. Tam ekran uygulamalar ve oyunlarda fazla cızırtı olmuyor ama internette gezerken daha fazla oluyor. Çözümü hoparlör alıp monitördeki kabloyu sökmek.
Bende monitörde takılı ses kablosu yok zaten kulaklık kullanıyorum ama cızırtı sadece beyaz ve siyah renklerin çok yoğun olduğu yerlerde oluyor diğer renklerde sıkinti yok.

Benim de monitörde takılı ses kablosu yok fakat o ses beyaz ekrandayken ve 75 hz yaptığımda daha fazla oluyor. Monitörün çalışma düzeni bu şekilde sanırım.

Sorun değil bu. 75Hz yenilemeden ve sesin açık olmasından. Sesi kapatıp 60HZ'ye aldığınızda sesin gittiğini görürsünüz, sonrasında ses açınca tekrar gelir. Deneyip görebilirisiniz.

Sorun değil bu. 75Hz yenilemeden ve sesin açık olmasından. Sesi kapatıp 60HZ'ye aldığınızda sesin gittiğini görürsünüz, sonrasında ses açınca tekrar gelir. Deneyip görebilirisiniz.
Kardeşim dedigini zaten yapmıştım. Her renkte daha fazla veya daha az çıkıyordu ve kulak çınlaması gibi bir durumdu. Bende geri götürdüm. ASUS VG245H aldım.

Bende de çıkıyor ses hala odaklanmıyorum ona sessiz bir ortamda daha net keşke bende değişseydim zamanında.

Bende de aynı sorun var. Genelde müzikle birlikte kullanırdım ve oyun oynardım yani sesli ortamlarda kullandım daha önce var mıydı bilmiyorum ancak wordu kullanırken sesi sayfa geçişinde duydum sayfada renkli görseller vardı. Daha sonra piksel testi yaptım siyah ve beyaz geçişlerinde ses artıyor şu an buraya yazarken dahi ses çıkıyor ancak yaklaşınca ekranın sol üst köşesinden ses geliyor. Özellikle belirttiğim gibi word kullanırken renkli tablolarda ses çok artıyor kulağınıza ister istemez geliyor. Ürün Asus VP247 ve daha bir yılı bile dolmadı. Ne yapayım, internet üzerinden aldım geri göndereyim mi? Bir de bu şekilde sorun yaşayanlar değişim ya da iade yaptırabildiler mi?

@Ali Yörük monitör 75 hertz mi? Bende 75 hertz'de(sadece 50 hertz'de sıkıntı yok) siyah-beyaz renklerin yoğun olduğu yerlerde sol alt köşeden geliyor. Ben vatan bilgisayardan almıştım oraya götürdüm sesli ortamdı testiler duyamadık itiraz etsem de iade veya garantiye yollamadılar.

@Ali Yörük monitör 75 hertz mi? Bende 75 hertz'de(sadece 50 hertz'de sıkıntı yok) siyah-beyaz renklerin yoğun olduğu yerlerde sol alt köşeden geliyor. Ben vatan bilgisayardan almıştım oraya götürdüm sesli ortamdı testiler duyamadık itiraz etsem de iade veya garantiye yollamadılar.

60 hrtz ekran, direkt gönderirsem aldığım firmaya onlar da asus servisine yollarlar diye tahmin ediyorum olmadı aldığım yere bir soracağım.

60 hrtz ekran, direkt gönderirsem aldığım firmaya onlar da asus servisine yollarlar diye tahmin ediyorum olmadı aldığım yere bir soracağım.
Eğer garantiye gönderirseniz sonucu buraya yazarsanız ona göre bende gönderebilirim hem Asus ve Aoc firmalarının garanti anlayışını karşılaştırmış oluruz.

Geri
Yukarı