Monitörden Görüntü Alamama Sorunu

WhiteFire

Centipat
Merhaba yaklaşık 10 gün önce aşağıdaki sistemi hazır olarak aldım, bir hafta herhangi bir sorun yaşamadan HDMI to VGA dönüştürücü ile kullandim. 1 gün bilgisayarı hiç açmadım ertesi gün açmak istediğimde ekranda görüntü alamadım. Anakart yazısı bile çıkmıyor, farklı kablolar ile de denedim sorun devam ediyor. Bugün 10 gün önce kullandığım eski bilgisayarı taktığımda da görüntü alamadım. Deneyebileceğim farklı bir monitor yok ne yapabilirim? Site üzerinde olan tüm önerileri denedim ama maalesef görüntü alamadım. Herhangi bir BIOS veya sürücü güncellemesi yapmadım. Durup dururken bu şekilde bir sorun oldu.
Screenshot_2019-10-13-23-17-46-748_com.android.chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Onboard girişinden denediniz mi?
Ryzen 2600 görüntü birimi olan bir işlemci değil, o yüzden onboard ile görüntü alamaz.
Merhaba yaklaşık 10 gün önce aşağıdaki sistemi hazır olarak aldım, bir hafta herhangi bir sorun yaşamadan HDMI to VGA dönüştürücü ile kullandim. 1 gün bilgisayarı hiç açmadım ertesi gün açmak istediğimde ekranda görüntü alamadım. Anakart yazısı bile çıkmıyor, farklı kablolar ile de denedim sorun devam ediyor. Bugün 10 gün önce kullandığım eski bilgisayarı taktığımda da görüntü alamadım. Deneyebileceğim farklı bir monitor yok ne yapabilirim? Site üzerinde olan tüm önerileri denedim ama maalesef görüntü alamadım. Herhangi bir BIOS veya sürücü güncellemesi yapmadım. Durup dururken bu şekilde bir sorun oldu. Eki Görüntüle 448018
Evinizde LED tv varsa HDMI kablosu ile bir deneyin.

Ryzen 2600 görüntü birimi olan bir işlemci değil, o yüzden onboard ile görüntü alamaz.

Evinizde LED TV varsa HDMI kablosu ile bir deneyin.
HDMI kablom yoktu ben de çevirici ile denedim. Çeviricinin HDMI ucunu televizyona taktım sanırım ondan dolayi görüntü alamadım her 2 bilgisayarda da.
Bu arada yazmayı unutmuşum kasa açılıyor ekran kartlarının fanına ve kasa fan LED'lerine kadar çalışıyor.

Cevirici sorunlu olabilir. Bunu da göz önüne alabiliriz. Diğer seçenek ise ekran kartı.
Benim aklımı karıştıran eski bilgisayarı da sorunsuz 10 güne kadar kullanıyordum. Her iki bilgisayarın tüm parçaları birbirinden farklı. Yarın bir bilgisayarcıya getirip monitörde denettireceğim. Farklı monitörde de görüntü alamazsam servise vereceğim ☹

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı