Monitörden ses almak

Şimdi gördüm. Onun tricky bi' işlemi vardı da, hatırlayamadım. Text Editor ile yapsan da kâfi.
Ekran_Resmi_2021-02-24_15.05.18.png

Doğu'kan göndermemi istedi.
alcid=X kodunu nereye yazacak? gibi bir şey dedi. Pek anlamıyorum ben.

keepsmys=1 yazılan yere çift tıkla, sonra boşluk bırakıp alcid=x yaz. X yerine verilen layout değerini tek tek deneyeceksiniz. Üstteki cevaplarda bahsetmiştim.

Eki Görüntüle 894052

Bu şekilde. 1 yerine sizin ses kartınızdaki değerleri deneyin.
Hepsini amele gibi denedim. Her seferinde ses çıkışlarında 1,2 tane daha çıkış oldu. 33 olanda kulaklık bile çalışmadı :D
Sonuç olarak, hepsini denedim ve, HDMI ses alamadım.
Hackintool içinde HDMI gözüküyor. Ses için. @tristessehivernale
Ekran Resmi 2021-02-24 17.19.54.png
Bunu tanıtmak lazım sanırım.

Mantıken tanıtamazsın. Windows'da HDMI/DP ile bağladığında sağ altta çıkan monitör aygıtı gibi düşün. Asıl ALC887'yi tanıtman lazımdı ki tanıttın ve layout denedin. Geriye pek bir şey kalmıyor yani. Ha, VoodooHDA var fakat sırf sesi kısabilmek için bunu kullanmalı mısın? Hayır. Zira HDA'yı kullanırsan geri çevirmek için temiz kurulum yapman gerekebilir. Ve HDA ile sesi ayarlayaman mümkün mü bilmiyorum.

Mantıken tanıtamazsın. Windows'da HDMI/DP ile bağladığında sağ altta çıkan monitör aygıtı gibi düşün. Asıl ALC887'yi tanıtman lazımdı ki tanıttın ve layout denedin. Geriye pek bir şey kalmıyor yani. Ha, VoodooHDA var fakat sırf sesi kısabilmek için bunu kullanmalı mısın? Hayır. Zira HDA'yı kullanırsan geri çevirmek için temiz kurulum yapman gerekebilir. Ve HDA ile sesi ayarlayaman mümkün mü bilmiyorum.
Ses kısılmasın hep full kalsın sıkıntı yok.
Biz bu monitörden ses alma işini yapabilir miyiz hocam? Şu anlık mümkün mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı