Monitörden ses gelmiyor

karaok

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler herkese;

Benim sorunum monitörden ses alamamak oysaki bir önceki kasamda gayet güzel çalışıyordu. Sistemi değiştirdim monitör aynı kaldı fakat hiçbir ses alamıyorum şimdi. Büyük ihtimal yazılımsal bir eksik olmalı tam anlayamadım nerede sorun var.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    12,8 KB · Görüntüleme: 38
Merhaba iyi günler herkese;

Benim sorunum monitörden ses alamamak oysaki bir önceki kasamda gayet güzel çalışıyordu. Sistemi değiştirdim monitör aynı kaldı fakat hiçbir ses alamıyorum şimdi. Büyük ihtimal yazılımsal bir eksik olmalı tam anlayamadım nerede sorun var.

Ses sürücülerini kurduktan sonra Ses-Kayıttan Yürüt menüsünden monitörünüzü seçip varsayılan olarak ayarlayın. Ayrıca monitör sesi HDMI üzerinden aldığından görüntü sürücülerinizi de kurun veya güncelleyin.

Realtek Audio Driver'larını kurun ve HDMI ile bağladığınızdan emin olun. HDMI yoksa bile eski VGA monitörlerde jak girişi falan oluyordu. Elinizde hangi kablo varsa o şekilde bağlayabilirsiniz.

VGA ile ses alamazsınız. VGA sadece görüntü almaya yarıyor ek olarak jak girişli bir kablo olmalı VGA ile birlikte.

Son düzenleme:
Ses sürücülerini kurduktan sonra ses-kayıttan yürüt menüsünden monitörünüzü seçip varsayılan olarak ayarlayın. Ayrıca monitör sesi HDMI üzerinden aldığından görüntü sürücülerinizi de kurun veya güncelleyin.

Olmadı hocam, monitör hoparlörünü görmüyor bu arada VGA ile bağlanıyorum eski sistemimde öyleydi ekran kartı sürücüsünün aynısını yükledim.

Realtek Audio Driver'larını kurun ve HDMI ile bağladığınızdan emin olun. HDMI yoksa bile eski VGA monitörlerde jak girişi falan oluyordu. Elinizde hangi kablo varsa o şekilde bağlayabilirsiniz.

Olmadı maalesef.

1703189975753.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam illa ki o sesi iletmek için bir Aux benzeri kablo olmalı diye biliyorum
Eğer ekranınızda Aux ses girişi mevcutsa bilgisayarınızın ana kartındaki ses çıkışına bağlayınca monitörden ses almanız mümkün olabilir. VGA'dan kastınız DVI olabilir mi peki? Onda ses aktarımı oluyordu diye biliyorum çünkü.

Alla alla :) Bizzat olayın şahidiyim bende şaşırdım bak şimdi. Gt740 ekran kartı kullanıyorum vga girişi mevcuttur bu ekran kartının lakin monitörün sesi çıktığı sisteme baktım birde bunun sistemine Realtek sürümleri farklı ikisininde.

Geri
Yukarı