Monitörden yanık kokusu gelmesi

Arkadaşlar dün oyun oynarken yanık kokusu geldi, daha sonra ekran kapanıp açıldı (siyah ekran ardından ekran geldi). Bugün de elektrik sesi geldi galiba. Soğuttum, bilgisayarı kapatıp fişini çektim, sonra bugün açtım. Bu sorun neden kaynaklı, kasada veya monitörde sorun var mı?
Monitör çalışır durumda mı? Gözle görünür bir şey var mı?

Ama kasada veya monitörde bir parça yanmış mıdır?

Monitörden yanık kokusu geldiyse, kasayla alakası yoktur ve kasaya zarar veremez.
Monitörün içerisindeki bir devre, ıvır zıvır, parçalar yansa garip şeyler olurdu. Bir de görüntü gidip gelmenin ekran kartıyla alakası da olabilir. Kasadan yanık gelmiyorsa, kasayla alakası olduğunu sanmıyorum.

Çok hızlı ısınıyor monitör.

Benim monitörümde de hafif ısınma oluyor ve vantilatör açınca hem ben serinliyorum, hem de monitör ve modem bile serinliyor.

Monitörden yanık kokusu geldiyse, kasayla alakası yoktur ve kasaya zarar veremez.
Monitörün içerisindeki bir devre, ıvır zıvır, parçalar yansa garip şeyler olurdu. Bir de görüntü gidip gelmenin ekran kartıyla alakası da olabilir. Kasadan yanık gelmiyorsa, kasayla alakası olduğunu sanmıyorum.

Benim monitörümde de hafif ısınma oluyor ve vantilatör açınca hem ben serinliyorum, hem de monitör ve modem bile serinliyor.
Büyük ihtimalle aniden akım çekti monitör ama monitöre zarar gelmedi. Prizin uç kısmı biraz yanmış olabilir ki yanık kokusu oradan gelmiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı