Monitörden yanık kokusu gelmesi

Monitör çalışır durumda mı? Gözle görünür bir şey var mı?

Kasadan bir koku gelmedi ama emin değilim. Monitöre yaklaştığımda koku geliyordu.
O an dereceyi bilemediğim için yorum yapamam, monitör çalışıyor ise fazla ısınmamasına dikkat et. Buradan görmeden etmeden tam teşhis koyamam maalesef.

Çok hızlı ısınıyor monitör.
Hocam monitörler ısınır zaten ama anormal bir ısı vardır tabiki.
Monitörün güç kablosunun iletken kısmını kontrol edin. Aniden akım çekince yanık kokusuna benzer bir şey gelmiş olabilir. Monitör modeliniz nedir?

Ama kasada veya monitörde bir parça yanmış mıdır?

Monitörden yanık kokusu geldiyse, kasayla alakası yoktur ve kasaya zarar veremez.
Monitörün içerisindeki bir devre, ıvır zıvır, parçalar yansa garip şeyler olurdu. Bir de görüntü gidip gelmenin ekran kartıyla alakası da olabilir. Kasadan yanık gelmiyorsa, kasayla alakası olduğunu sanmıyorum.

Çok hızlı ısınıyor monitör.

Benim monitörümde de hafif ısınma oluyor ve vantilatör açınca hem ben serinliyorum, hem de monitör ve modem bile serinliyor.

Büyük ihtimalle aniden akım çekti monitör ama monitöre zarar gelmedi. Prizin uç kısmı biraz yanmış olabilir ki yanık kokusu oradan gelmiştir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…