Monitöre bağlanılan kulaklıktan ses garip geliyor

M.Esat

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
LG 27GN600-B UltraGear 27" 1 MS 144 Hz G-Sync Full HD IPS LED Monitör
Başlıkta yazan monitöre sahibim ve laptop kasası uzak kaldığı için kulaklığımı monitörün arkasındaki girişe takıyorum. Kulaklığımı oraya taktığımda ses fark edilebilecek kadar yüksek düzeyde kötü geliyor ama laptopa takınca normal. Bunun sebebi nedir? Herhangi bir çözümü var mı? Veya bu sorunu yaşayan başka insanlar var mı? Bir de monitörün arkasında USB'ye benzer bir giriş var bu tam olarak ne ise yarar bir giriş neler kullanılabilir orada?

Monitör: LG27GN600-B

Sesin kötü olması monitörün DAC kalitesi ve ses yolunun iyi izolasyona sahip olmaması ile açıklanabilir. Donanımsal bir durum, iyileştirme imkânınız yok.
Bahsettiğiniz modelde USB girişinin hemen üzerinde "service only" şeklinde bir ibare var mı?
Eğer varsa bu portu bilgisayar ile veri transferi için kullanma şansınız yok.

24G2U'dan örnek verebilirim, birden çok USB portu var ve veri transferi için kullanılabiliyor fakat USB portlarını kullanabilmek için öncelikle monitör ile bilgisayarı USB AB kablosuyla(yazıcı kablosu olarak da bilinir) bağlamanız gerekir.

Son düzenleme:
Sesin kötü olması monitörün DAC kalitesi ve ses yolunun iyi izolasyona sahip olmaması ile açıklanabilir. Donanımsal bir durum, iyileştirme imkânınız yok.
Bahsettiğiniz modelde USB girişinin hemen üzerinde "service only" şeklinde bir ibare var mı?
Eğer varsa bu portu bilgisayar ile veri transferi için kullanma şansınız yok.

24G2U'dan örnek verebilirim, birden çok USB portu var ve veri transferi için kullanılabiliyor fakat USB portlarını kullanabilmek için öncelikle monitör ile bilgisayarı USB ab kablosuyla(yazıcı kablosu olarak da bilinir) bağlamanız gerekir.

Evet bahsettiğiniz şekilde yazıyor. Ses kalitesinin bu kadar kötü olması hayal kırıklığı.
Hocam o monitörün aynısı bende de var aynı sorun oluyor. Sanırım monitörle alakalı.
Sanırım sadece bir konu görmüştüm yabancı formlarda ama yine de inanamadım bu kadar para verdikten sonra böyle bir ses kalitesine

Dosya Ekleri

• 20220309_083542.jpg
    20220309_083542.jpg
    162,4 KB · Görüntüleme: 22

Geri
Yukarı