Monitöre DVI kablosuyla görüntü gelmiyor

Cristabol Brown

Hectopat
Yer
Antalya
Bilgisayarım Ocak'ta bozulmuştu. Monitörün ekranı bir anda rengarenk falan olmuştu ama PC çalışır durumdaydı. Hatta konuda açmıştım forumda ama aldığım yanıtlar ekran kartının ömrünü doldurduğu yönündeydi. 2011 model kasa ve ekran kartı da AMD Radeon 6070 mi neydi. 1GB 128bit bir ekran kartı her neyse güzel bir dükkanı olan bilgisayarcıya götürdüm. Fakat kendileri de çözemedi galiba. Dediler ki yenisini takalım. Bende tamam dedim baktık fiyatlara GT730'du galiba onu taktırdık olmadı bir de 730 Ti varmış onu da taktırdık gene olmadı gene ekran gelmemiş en azından bize böyle söylediler. Aldım bilgisayarımı gittim Ocak'tan bu yana 2 kez bir “umut” çalıştırdım tekrar belki düzelmiştir diye. Ekran kartında DVI ve HDMI girişler var ama ekran kartının altında da VGA girişi var galiba anakart üzerinden geliyor VGA girişi. 2 kez denediğimde DVI-ı'le denemiştim ve sonuç hiç de iyi değildi. Her neyse bu sefer de sadece VGA girişiyle takayım dedim önceden monitöre hem VGA hem de DVI girişini kullanıyordum yani iki kabloda takılıydı ve VGA: Off DVI: On yazıyordu monitörde ve 20 saniye sonra falan Windows7 ekranı çıkıp masaüstüne geliyordu. Dedim belki de hem DVI hem de VGA kablosu takılı kaldığından VGA pasif kalıyordu sadece VGA kablosu takılı olursa belki ekran gelir dedim ve hiç beklemediğim bir şekilde geldi fakat monitörde: No boot disk has been detected or the disk has failed = önyükleme diski algılanmadı veya disk başarısız oldu ve PXE-mof: Exiting PXE ROM. Yazıyor. Diğer yazan şeyleri fotoğrafa bakarak görebilirsiniz. Herhangi bir tuşa bastığımda da aynı yazılar tekrarlanıyor ve PC'den garip bir ses geliyor hem de hoparlör takılı değilken ve monitörde de hoparlör yok. Bu zamana kadar nasıl haberim olmadı PC de kendi hoparlörün olduğundan? Birkaç yazıda okuduğuna göre ilk BIOS'tan halledilmesi gerekiyormuş bu sorunun ama tüm tuşlara bastım BIOS'a geçmedi hangi tuştan geçileceğini bilmiyorum BIOS'a. Anakartın markasını da bilmiyorum açılışta ASUS MSI falan yazmıyor direkt HP yazıyor. (arkadaşlar videoyu çektim ama atamıyorum zaten videoda da tek yaptığım tuşlara bastıktan sonra yazıların tekrarlanması ve çıkan ses zaten.

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı