Monitöre ekran görüntü gelmiyor

Enkax

Hectopat
Bilgisayarı temizledim temizlerken kartını RAM'leri söküp tekrar taktım ama bilgisayarımı kurduktan sonra her şey acılmasına ragmen ekran gelmiyor.

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, bilgisayarınızın içindeki donanım bileşenlerinin doğru şekilde takılıp takılmadığını kontrol etmektir. RAM'leri çıkardığınızda, kartı doğru şekilde yerine yerleştirdiğinizden emin olun. Diğer donanım bileşenlerinin de doğru şekilde takıldığından emin olmak için tüm kabloları kontrol edin.

Eğer bu işlem sorunu çözmezse, ekran kartınızın bağlantılarını kontrol edin ve gerekirse yeniden bağlayın. Ekran kartınızın doğru şekilde çalıştığından emin olmak için başka bir ekran kartı deneyebilirsiniz.

Bu işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa, bilgisayarınızın anakartının zarar görmüş olma ihtimalini de göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Bu durumda, bir bilgisayar tamir uzmanından yardım almanız en uygun seçenek olabilir.

Konu neden giyimde anlamadım neyse sistemin fanları çalışıyor mu?

Evet calısıyor fanlar ve USB portlarda calısıyor.

RAM'ler oturmamıştır. Tek tek deneyebilirsin de.

2 RAM var yerlerini degistirip zarar vermeyecek sekilde bastırdıgıma eminim ama yine de ise yaramadı.

PC'yi kapatıp RAM'leri tekrar kontrol etmelisin (tam oturmamış olabilir) varsa, RAM'leri farklı bir yuvaya takmayı dene.

Denedim ama maalesef olmadı.

Ekran kartımın arızası durumunda fanları calısmaya devam eder mi veya islemci pinleri yamulmus olabilir mi?

Geri
Yukarı