Monitöre görüntü gelmiyor ve anakartta kırmızı ışık yanıyor

Arkadaşlar selam. Bilgisayarı çalıştırıyorum, monitörüme görüntü gelmiyor. Monitörümün iki girişi var: HDMI ve VGA ama ikisinle de ayrı ayrı denememe rağmen görüntü gelmiyor. Monitör çalışıyor. Laptopa bağlayıp test ettim. Sorunun monitörden kaynaklanmadığını anladım. Geriye sorunu tespit etmek için 11 yıllık eski püskü kasa kaldı. Sorun bilgisayar bileşenleri olan güç kaynağı, ekran kartı, anakart ve RAM'den kaynaklı olabilir. RAM'leri çıkarıp taktım fakat tek tek denemeyi unuttum. Tek tek denesem belki de RAM'lerden birinin arızalı olduğunu anlayabilirdim, sorunu tespit edebilirdim ama maalesef unuttum. Sizce monitöre görüntü gelmemesi neden kaynaklı olabilir? Gönderime cevap veren, ilgilenen herkese teşekkür ederim. Fotoğraflar ekleyeceğim bilgisayar çalışırken, anakartın üzerinde yan yana yanan 4 ışık gördüm. Bunlardan 3 tanesi yeşil renk olarak yanarken, hemen sağdaki 4. ışık kırmızı yanıyor. Acaba monitörün açılmama nedeni o kırmızı ışık mı? Kırmızı ışık neyin hatalı olduğunu gösteriyor olabilir? Cevaplarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• B3339054-595D-4294-93B6-8C526436E5FF.jpeg
    B3339054-595D-4294-93B6-8C526436E5FF.jpeg
    69,9 KB · Görüntüleme: 97
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı