Çözüldü Monitöre Görüntü Gelmiyor ve Bilgisayar Açılıp Kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dün erkek kardeşim oyun oynadığında donma yaşamış. CTRL+alt+Del yapmaya falan çalışmış ama olmamış, o da güç tuşuyla kapatmış. Daha sonra açmaya çalışmış ancak PC başlıkta da bahsettiğim duruma gelmiş.
Kendimce bir şeyler denedim. Fakat sonuç olumsuz. @Recep Baltaş ağabeyim bir fikrin var ise senden ve diğer forum arkadaşlarımdan yarım bekliyorum.

Denediklerim:

*BIOS sıfırlama(jumper ile)
*RAM-HDD-Ekran Kartı çıkarıp takmak
*Power-reset kablolarını yeniden bağlamak.

Konu yanlış yerde ise özür dilerim. Konu taşımayı bilmiyorum, forumda yeniyim.

İyi forumlar.

Çözüm
Sorunu çözdüm hocam. RAM'lerden biri arızalı ve VGA kabloda paslanma var idi. RAM'i söküp kabloyu değiştirdim, sorun çözüldü. Aynı sorunu yaşayan arkadaş olursa umarım bunlar faydalı olur. Şimdi ise yeni bir DDR3 1600 MHz RAM alacağım. Herkese iyi forumlar.
Şimdi anakart üzerindeki ekran kartı ile deneyeceğim. Elimde öyle bir imkan yok ekran kartını değiştirmek gibi. Sorunu çözebilirsem çözümü anlatırım. Hala önerilere de açığım.
Anakart üzerindeki ekran kartı ile de denedim. Hala görüntü yok. Sanırım sorun ekran kartı ile ilgili değil. Reset atma sorununu da çözdüm. RAM'lerden biri arızalıymış. Şimdi reset atmıyor ama görüntü alamamamın sebebi ne olabilir? Önerilerinizi bekliyorum.

İşlemci içinde dahili GPU bulunmuyor, anakart üzerinden görüntü almaman gayet normal, belki arkadaşın dediği gibi bellek problemi olabilir.

İşlemci içinde dahili GPU bulunmuyor, anakart üzerinden görüntü almaman gayet normal, belki arkadaşın dediği gibi bellek problemi olabilir.
Hocam işlemci üzerinde gpu yok biliyorum ama anakart üzerinde görüntü çıkışı için onboard ekran kartı yok mu?

Sorunu çözdüm hocam. RAM'lerden biri arızalı ve VGA kabloda paslanma var idi. RAM'i söküp kabloyu değiştirdim, sorun çözüldü. Aynı sorunu yaşayan arkadaş olursa umarım bunlar faydalı olur. Şimdi ise yeni bir DDR3 1600 MHz RAM alacağım. Herkese iyi forumlar.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı