R7 240 PC Devamlı Açılıp Kapanıyor ve Görüntü Gelmiyor

Şu aşamada kesin olan şey görüntü anakarttan alındığı için güç kaynaklık bir soun değil.
Olası sorunlar RAM'iniz olabilir tek olduğunu dikkat etmemiştim.
İşlemci termal macunu genelde pas geçilir bu sorunlarda onun durumunu biliyorsanız sorun raminizi gösteriyor.
Teşekkürler, ilk fırsatta başka bir ram ile deneyeceğim. Yaşadığım sorun galiba boot loop çünkü hem görüntüyü getirmeyen hem de devamlı açılıp kapatan bir sorun diye okudum bazı yerlerde. Nedeni ramin anakarta bağlanamaması. Galiba ben temizlerken ram i bozdum. Yeni bir ram elime ne zaman geçer bilmiyorum ama geçince deneyip haber edeceğim.

Teşekkürler, ilk fırsatta başka bir RAM ile deneyeceğim. Yaşadığım sorun galiba Boot loop çünkü hem görüntüyü getirmeyen hem de devamlı açılıp kapatan bir sorun diye okudum bazı yerlerde. Nedeni RAM'in anakarta bağlanamaması. Galiba ben temizlerken RAM'i bozdum. Yeni bir RAM elime ne zaman geçer bilmiyorum ama geçince deneyip haber edeceğim.

Yeni RAM sorunu ortadan kaldıracağını düşünüyorum. RAM alana kadar da ara sıra ufak denemeler yapınız.

Masrafa girmeden önce bilgisayardan anlayan bir teknik servise uğrayıp arıza tespiti yaptır.
Tabii yakınlarında, komşunda bir bilgisayar varsa ve parçalar uyumluysa kendin de arıza tespiti yapabilirsin. RAM kaynaklı sorun olabileceği gibi PSU da yetersiz kalıyor olabilir, test etmeden geçmeyin.

Masrafa girmeden önce bilgisayardan anlayan bir teknik servise uğrayıp arıza tespiti yaptır.
Tabii yakınlarında, komşunda bir bilgisayar varsa ve parçalar uyumluysa kendin de arıza tespiti yapabilirsin. RAM kaynaklı sorun olabileceği gibi PSU da yetersiz kalıyor olabilir, test etmeden geçmeyin.
Ekran kartını çıkarıp açmayı denedim, yine işe yaramadı. Psuda bu yüzden sıkıntı yoktur diye düşünüyorum. Yine de uzun süre çözemezsem yol tamirciye gözüküyor. Teşekkürler.

Sıkıntı anakarttaymış. Anakartı değiştirince çözüldü.

Tavsiyeler için teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı