Çözüldü Monitöre görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gesture

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kioxia
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
Asus Prime H510M-E
İşlemci
İ5 11400F
Dostlar, bilgisayarda monitöre ekran gelmiyor, kasadaki bütün donanımlar çalışıyor ama ekran gelmiyor. Ekran kartını 2 defa çıkarıp taktım, RAM'leri de aynı şekilde çıkarıp taktım ama yine de ekran gelmedi. Bundan önce bilgisayarda OBS uygulamasında kayıt alırken anlık 1 saniyelik ekran gitmesi oldu. Ardından daha fazla olmaya başladı ve uzun süre gelmemeye başladı. Yanma gibi bir durum var mı diye düşündüm ama koku falan yoktu, HDMI kablosunu tanımadığını düşündüm ve laptopu bağladım ve oldu ama kasada hala ekran gelmiyor. Sorun ekran kartında mı yoksa anakartta mı çözemedim. Bilen biri olursa sevinirim.

Çözüm
Evet var monitör ilk geldiği gün kutusundan çıkmıştı onlada denedim olmadı.

Hocam açıkçası uzay montajı hayatımda hiç yapmadım yapmayada biraz korkuyorum uzay montajın yapılımını doğru ve detaylı şekilde anlatan birini biliyorsanız veya videosu varsa link atabilir misiniz denemek istiyorum.

Video bilmiyorum ancak korkulacak bir şey yok, sistemi olduğu gibi dışarıda çalıştırıyorsunuz, kasasız düşünün sistemi, güç kaynağını dışarı alın, anakartı dışarı alın, mümkünse altına yumuşak bir şey koyun ve anakartın içindeki statik elektrik önleyen bir poşet gibi bir şey vardır onu koyun. Ardından güç kablolarını bağlayın, ekran kartını yerleştirin ve sistemi çalıştırın. Bu şekildede denediğinizde bir sonuca varamazsanız kesin olarak donanımsal bir sorundur.
Sanmıyorum hocam.

Hocam ama yaşadığım sıkıntının hiçbir mantıklı açıklaması yok daha 1.5 ay oldu alalı SSD bu kadar ani bozulması hiç mantıklı değil kasayı aldığımdan beri 1 veya 2 kere açmıştım bu sıkıntı olmadan önce onlarda ilk geldiği zaman ekran kartını takmak içindi.

Hocam ama yaşadığım sıkıntının hiçbir mantıklı açıklaması yok daha 1.5 ay oldu alalı SSD bu kadar ani bozulması hiç mantıklı değil kasayı aldığımdan beri 1 veya 2 kere açmıştım bu sıkıntı olmadan önce onlarda ilk geldiği zaman ekran kartını takmak içindi.
Hocam sinyal yok uyarısı alıyor musunuz?

Hocam ilk olduğunda Twitch'de yayın izliyordum bir anda ekran gitti ve gelmedi PC çalışıyordu yayının sesi geliyordu ama ekran simsiyah monitörün ışığı turuncu yanıyordu HDMI kablolarını takıp çıkardım olmadı sonra kendiliğinden oldu temassızlık olmuştur deyip devam ettim ardından yine olmaya başladı ama bu sefer uzun sürdü ama yine de ses geliyordu sadece monitör kapanıyordu monitörün arkasından mod düğmesinden açmaya bastığımda HDMI 1 no Signal yazısı geliyor geri kapanıyordu ardından HDMI kablolarıyla biraz daha oynadım ve geldi ardından bir anda bir tık diye ses geldi ve fanlar deli gibi çalışmaya başladı ne olduğunu anlamadım ve gücü kestim ve sonrasında bir daha ekran gelmedi mönitöre.

Kasadaki her şeyi çıkarıp taktım bekletip taktım enerjiyi boşaltmasınıda sağladım ama ekran yok ama anakartımın arızalandığını düşünüyorum daha önce 3'lü prize monitör ve kasanın fişi hariç bir şey takıp çıkardığımda 1 saniyelik ekran gidiyordu geliyordu ama no Signal yazmıyordu fark ettikten sonra bir daha takmadım.

Hocam ilk olduğunda Twitch'de yayın izliyordum bir anda ekran gitti ve gelmedi PC çalışıyordu yayının sesi geliyordu ama ekran simsiyah monitörün ışığı turuncu yanıyordu HDMI kablolarını takıp çıkardım olmadı sonra kendiliğinden oldu temassızlık olmuştur deyip devam ettim ardından yine olmaya başladı ama bu sefer uzun sürdü ama yine de ses geliyordu sadece monitör kapanıyordu monitörün arkasından mod düğmesinden açmaya bastığımda HDMI 1 no Signal yazısı geliyor geri kapanıyordu ardından HDMI kablolarıyla biraz daha oynadım ve geldi ardından bir anda bir tık diye ses geldi ve fanlar deli gibi çalışmaya başladı ne olduğunu anlamadım ve gücü kestim ve sonrasında bir daha ekran gelmedi mönitöre.

Kasadaki her şeyi çıkarıp taktım bekletip taktım enerjiyi boşaltmasınıda sağladım ama ekran yok ama anakartımın arızalandığını düşünüyorum daha önce 3'lü prize monitör ve kasanın fişi hariç bir şey takıp çıkardığımda 1 saniyelik ekran gidiyordu geliyordu ama no Signal yazmıyordu fark ettikten sonra bir daha takmadım.
Hocam dediğim gibi en sağlıklısı garantiye göndermeniz.

Evde Hdmı girişli bir TV varsa onu monitör yerine kullanıp bir süre test edin. Monitörde bir sorun olup olmadığını test etmek amaçlı.

Sorun yüksek ihtimalle statik elektrikten kaynaklanıyor, sistemi en temiz test etme şekli uzay montajdır. Nerede sorun varsa anlayabilirsiniz.

Monitörde DisplayPort grişi var mı varsa bir de öyle deneyin HDMI cıkişı bozulmuş olabilir ekran kartınin.

Evet var monitör ilk geldiği gün kutusundan çıkmıştı onlada denedim olmadı.

Sorun yüksek ihtimalle statik elektrikten kaynaklanıyor, sistemi en temiz test etme şekli uzay montajdır. Nerede sorun varsa anlayabilirsiniz.

Hocam açıkçası uzay montajı hayatımda hiç yapmadım yapmayada biraz korkuyorum uzay montajın yapılımını doğru ve detaylı şekilde anlatan birini biliyorsanız veya videosu varsa link atabilir misiniz denemek istiyorum.

Geri
Yukarı