Çözüldü Monitöre görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba en son dün çalıştırdığım bilgisayar bugün sabah çalışmadı sonra monitorü laptop a bağladığımda monitora görüntü veriyordu demeki kasada problem var galiba bilgisayarcıya götüreceğim yardımcı olursanız sevinirim. (bu arada bilgisayar 15 gündür çalışmadı ilk sefa sün akşam çalıştı bundan olabilir mi?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RAM sök-tak işlemi yapabilirsiniz. Bir kez RAM'i hatırlamadığım bir sebep yüzünden çıkardığım ve sonrasında düzgün takamadığım için bilgisayarın ekranı gelmemişti, bozulmuş diye ağlayacaktım :D . Sonra fark ettim ki RAM yerine oturmamış, takınca düzeldi.
Kasa çalışıyor fakat görüntü mü gelmiyor? Görüntü girişinizi anakarta takıp deneyin eğer hala görüntü gelmiyorsa farklı PSU takmayı deneyin. Bunları yapmadan önce en basitinden RAM'i söküp farklı slota takın.

Kasa çalışıyor fakat görüntü mü gelmiyor? Görüntü girişinizi anakarta takıp deneyin eğer hala görüntü gelmiyorsa farklı PSU takmayı deneyin. Bunları yapmadan önce en basitinden RAM'i söküp farklı slota takın.

Bilgisayar açılıyor fakat görüntü yok anakartada taktım olmadı.

RAM sök-tak işlemi yapabilirsiniz. Bir kez RAM'i hatırlamadığım bir sebep yüzünden çıkardığım ve sonrasında düzgün takamadığım için bilgisayarın ekranı gelmemişti, bozulmuş diye ağlayacaktım :D . Sonra fark ettim ki RAM yerine oturmamış, takınca düzeldi.

Çözüm
RAM sök-tak işlemi yapabilirsiniz. Bir kez RAM'i hatırlamadığım bir sebep yüzünden çıkardığım ve sonrasında düzgün takamadığım için bilgisayarın ekranı gelmemişti, bozulmuş diye ağlayacaktım :D. Sonra fark ettim ki RAM yerine oturmamış, takınca düzeldi.

Bende benzer bir durum yaşadım az önce RAM'ın birini ne yarasam yapayım oturtamadım sonra takmayıp öyle çalıştırsım 6 GB RAM duruyor bilgisayarda bir de taktımda yine görüntü gelmez çünkü ondan önce bir daha denedim görüntü gelmedi.

Geri
Yukarı