Monitöre görüntünün gelmemesi

getoutonmyship

Kilopat
Arkadaşlar merhaba,
Birkaç gün önce geceden kapattığım bilgisayarımı açtim ve kasa çalışmasına rağmen ekrana gorüntü gelmedi. Farklı monitör denedim, ekran kartını çıkararak yeniden taktım olmadı sonra ramlerin yerlerini değiştirdim bilgisayarim açıldı, bir iki gün herhangi bir sıkıntı olmadan kullandım.
Bugün yeniden aynı problemi yaşadım. Bu kez ramlerin yerini değiştirmem bir işe yaramadi. Düşük model bir ekran kartı denedim, onboard ekran kartına bağladım yine olmadi.
Problem neden olmuş olabilir. Bilginize ihtiyacim var.
Anakarttan olsaydı birkaç gün önce de çalışmaması gerekirdi diye düşünüyorum.

Desteğinizi rica ederim.

Bios pili çıkmarmak dışında bütün işlemleri gerçekleştirdim. Ramlerin yerlerini değiştirdim. Ekran kartını söktüm farklı slotta denedim, onboard ekran kartı ile denedim fakat yine olmadı.
Dün MSI Z77A GD65 Anakart üzerinde Multi Bios özelliği var ve onu değiştirdim bilgisayar açıldı. Açıldığında Windows açılmadı muhtemelen çökmüştü. Yeniden Windows 8.1 kurulumu yaptım. Bu akşam tam olarak deneyip görücem.

Teşekkürler @Serkan Çorbacı

MemTest programını kullanarak belleklerin sorunlu olup olmadığından emin olabilirsin.
Görüntü gelmeme olayı bellekler ile alakalıdır.

Eğer bellekleri test etmeye üşenirsen açıkça dile getir, yapmadığın bir şeyi yapmış gibi gösterme :) Emin olmak istiyorsan bu testi yapmalısın.
Ayrıca bellekleri anakartın kitapçığında yazan slotlara yerleştir. Rastgele takma yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MemTest programını kullanarak belleklerin sorunlu olup olmadığından emin olabilirsin.
Görüntü gelmeme olayı bellekler ile alakalıdır.

Eğer bellekleri test etmeye üşenirsen açıkça dile getir, yapmadığın bir şeyi yapmış gibi gösterme :) Emin olmak istiyorsan bu testi yapmalısın.
Ayrıca bellekleri anakartın kitapçığında yazan slotlara yerleştir. Rastgele takma yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekürler cevap için ancak anlamadığım bir nokta var. Bellekleri test etmeye üşensem dahi neden bunu dile getirmek için çekineyim. :D Bu akşam Ramleri test edeceğim. Bakalım sonuç ne olacak.

bendede aynı sorun var ben ramlardan birisini çıkardım geri taktım bir dahada görüntü gelmedi memtest86+ yı yapamam çünkü hiçbir şekilde monitöre ekran gelmiyor

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı