Monitöre Güç Gelmiyor

Daha fazla  
Fotoğraf'ta da gördüğünüz gibi kasa sıkıntısız çalışıyor. Mouse ve klavye de aynı şekilde. Ama monitörün renginin turuncudan maviye dönmesi gerekiyor fakat olmuyor bunun sebebi ne olabilir? Farklı bir ekran kartı çıkarıp taktım bunun bir etkisi olmuş olabilir mi? Kendi ekran kartımı taktım geri.

Dosya Ekleri

• IMG_20210516_223308_6.jpg
    IMG_20210516_223308_6.jpg
    166,3 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını iyice oturtun, ekran kartı sorunu gibi geldi.
Usta ekran kartını söküp iyice taktım aynı işlemi ramlerede yaptım fakat aynı malesef. Bios pilini çıkarıp tak demişler yarın onu deneyeceğim. Daha yeni topladim bilgisayarı anakart yanmış olabilir diyorlar ama emin degilim 😔

Usta ekran kartını söküp iyice taktım aynı işlemi RAM'lerede yaptım fakat aynı maalesef. BIOS pilini çıkarıp tak demişler yarın onu deneyeceğim. Daha yeni topladim bilgisayarı anakart yanmış olabilir diyorlar ama emin degilim 😔

Nasıl yanmış olabilir, anlayamadım? Ekran kartı söküp takılınca öyle bir şey mümkün değil PSU kapalı yaptıysanız.

Anakartın değil,ekran kartının hdmi slotuna bağlayın ekranı
HDMI kablosu yok bende malesef ama yarın alıp denerim usta
Nasıl yanmış olabilir, anlayamadım? Ekran kartı söküp takılınca öyle bir şey mümkün değil PSU kapalı yaptıysanız.
Forumda bazı kişiler farklı konulara yazmış ondan dedim bende usta. Farklı ekran kartı dediğim zotac 9800 GT vardı arkadaşta kullanmıyorum diye verdi acaba taktiktan sonra anakart'ın ekran kartı girişini bozmuş olabilir mi ?

HDMI kablosu yok bende maalesef ama yarın alıp denerim usta.

Forumda bazı kişiler farklı konulara yazmış ondan dedim bende usta. Farklı ekran kartı dediğim Zotac 9800 GT vardı arkadaşta kullanmıyorum diye verdi acaba taktiktan sonra Anakart'ın ekran kartı girişini bozmuş olabilir mi?

Hayır, büyük ihtimalle ekran kartından görüntü almaya çalıştığınız çıkışında sıkıntı var. VGA ile bağlantı yapıyorsanız HDMI ile bağlantı yapmayı deneyin.

Hayır, büyük ihtimalle ekran kartından görüntü almaya çalıştığınız çıkışında sıkıntı var. VGA ile bağlantı yapıyorsanız HDMI ile bağlantı yapmayı deneyin.
Benim monitörümde hdmı girisi yok donustucu kablo alıp denerim usta fakat bios pilini çıkarıp takmami söylediler bu çözüm olur mu sizce

Yeni konular

Geri
Yukarı