Monitöre OC yapıldıktan sonra bozuk görüntü veriyor

becokondri

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
TURBOX MT-L238FHD
3 4 ay önce monitörün Hz'sini yükselttim sonra geri düşürdüm(ayarlardan) ve monitörde bu şekilde bozulmalar gördüm. Sizce sorun kaynağı nedir?
(HDMI kablosu denedim olmadı, ekran kartından kaynaklı olamaz çünkü kablo bağlı değilken de böyle görüntü veriyor. Bir de ekran kartımın sürücüleri güncellenmiyor GT 730 yüklenebilen son sürümü yükleyince masaüstü sekmesi sorunsuz açılıyor (bozulma olunca yüklüyorum hep). Bir de çizgiler çıktı monitörde bu Hz olayı sonrasında). Güç kablosuyla alakalı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• resim_2023-05-29_160450192.png
    resim_2023-05-29_160450192.png
    3,7 MB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
3 4 ay önce monitörün Hz'sini yükselttim sonra geri düşürdüm(ayarlardan) ve monitörde bu şekilde bozulmalar gördüm. Sizce sorun kaynağı nedir?
(HDMI kablosu denedim olmadı, ekran kartından kaynaklı olamaz çünkü kablo bağlı değilken de böyle görüntü veriyor. Bir de ekran kartımın sürücüleri güncellenmiyor GT 730 yüklenebilen son sürümü yükleyince masaüstü sekmesi sorunsuz açılıyor (bozulma olunca yüklüyorum hep). Bir de çizgiler çıktı monitörde bu Hz olayı sonrasında). Güç kablosuyla alakalı olabilir mi?

Bu markayı almayın aldırtmayın. Panelinde bir sorun var sanırsam.

Monitör paneli arızalanmış. Monitör kaç Hz destekiyor bilmiyorum Hz düşürerek deneyin muhtemelen sorun düzelecek örnek olarak 144 Hz ise 100 Hz veya 75 Hz düşürün.

Yeni konular

Geri
Yukarı