Monitörlerde 2 HDMI girişinin amacı

Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bazı monitörlerde bulunan 2 tane HDMI çıkışı tam olarak ne işe yarıyor? Tamam, bir monitörde VGA çıkışı olur HDMI de olur hatta DisplayPort da olsun. İsteyen istediğine taksın. Peki 2X HDMI'in amacı nedir, canımız istediğinde birine canımız istemediğinde diğerine mi takacağız? Kimileri yine soruyu yanlış anlayabilir, HDMI nedir biliyorum. Merak ettiğim bir monitörde neden 2 tane HDMI çıkışı olur? Google'a biraz baktım ama tam olarak istediğim cevabı bulamadım, dedim bari Technopat'a sorayım.
Örneğin bu monitör: ViewSonic VX2476-smh Monitör
Bu monitörde neden 2X HDMI var?
Aşağıya bıraktığım görselde bu monitörün, monitör çıkışları ya da girişleri her neyse.

s_viewsonic-vx2476-smh-2.jpg

Birden fazla cihaz takılmış olabilir? Herkes tek bir cihaz bağlamıyor özellikle iş yerleri gibi yerlerde herkesin kendi bilgisayarı fakat ortak monitörü olabilir?

Televizyonda da bir sürü giriş-çıkış var. Birine uydu diğerine istersek PC falan bağlayabiliyoruz değil mi?

İki cihaz arasında geçiş yapmak için var bence. Benim monitör'e mesela iki cihaz bağlı. Canım sıkılınca diğerine geçiyorum.

Bir den fazla cihazı aynı anda bağlamak için ,sök tak olmasın diye monitör anahtarıyla değişim kolaylığı ve rakiplere göre albenisi olsun özelliği.Konsol , PC , uydu alıcısı vesaire.

Yeni konular

Geri
Yukarı