Çözüldü Monitörlerde siyah renk nasıl elde ediliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MidI0ck

Kilopat
Daha fazla  
Normalde RGB renkleri olduğunu ve bu renklerin karıştırılmasıyla diğer renklerin olduğunu, turuncunun aslında olmadığını biliyorum. Peki ya siyah? Siyah renk için monitör içindeki LED'ler sönüyor mu? Nasıl elde ediliyor bu renk monitörlerimizde?

@Yener K.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Siyah ve beyaz nötr renkler olarak bilinir. Dediğiniz gibi elde edilmez. Zaten vardır.
Şaka mı yapıyorsunuz hocam?

Yok, gayet ciddiyim RGB renklerden hangisini karıştırarak elde edeceğiz siyahı? Monitörümüze dikkatlice yaklaştığımda siyah rengi sanki hiç ışık yokmuş gibi görüyorum. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp sizin yaptığınız çok yanlış. Kalkıp emote spamlayıp konumu sabote ediyorsunuz.

Yok,gayet ciddiyim RGB renklerden hangisini karıştırarak elde edeceğiz siyahı? Monitörümüze dikkatlice yaklaştığımda siyah rengi sanki hiç ışık yokmuş gibi görüyorum. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp sizin yaptığınız çok yanlış. Kalkıp emote spamlayıp konumu sabote ediyorsunuz.
Siyah renk için ekran falan sönmüyor hocam. Eğer sönüyorsa oyunlarda nasıl oluyor bu? Tamamen piksellerin renklerini karıştırmasıyla oluyor.

Siyah ve beyaz nötr renkler olarak bilinir. Dediğiniz gibi elde edilmez. Zaten vardır.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı