Monitörlerdeki FreeSync özelliği nedir?

ByOver

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Valorant oynayan biriyim FPS oyunlarında haşır neşir biriyim. Monitörde böyle bir özellik buldum. Sizce açsam çok fark eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Freesync monitörde Gsync çalışıyor. Kullanıyorum. İnternette açıklaması var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam nasıl? Ek olarak bir parça takılmıyor mu?

Arkadaşlar 144 Hz oyuncu monitörüm var ve FPS ortalama 180 200 arası yani FPS sabitlemek ile aynı görevi görüyor ama bunu anlık yapıyor yani FPS 100 düşünce monitör Hz 100 düşürüyor bu sayede yırtılma veya donma olmuyor fakat anlık olarak monitörüm 144 100 düşüyor bu bir sorun değil mi sizce ekran kartım NVIDIA bu arada.

Senin maksimum FPS'ini monitör Hz'inin değerine sabitler. Yırtilmalari önler. Bu özellik kapalı olsa bile sen örneğin 200 FPS alıyorsan monitör Hz'in 60 ise sen gözünle 60FPS'ten fazlasını göremezsin. Yine alabileceğin Max değer 60tir.

tutturmuşsunuz bi 60dan fazlasını göremezsin lafını evet hz olarak değişmez ama FPS ne kadar artarsa input lag o kadar azalır bir 60 FPS ile CS:GO Valorant veya başka bir Online oyun oyna bir de 300 FPS'e çekip oyna o akıcılık farkını farkettiğinde dediğimi anlayacaksın.

Tutturmuşsunuz bir 60'dan fazlasını göremezsin lafını evet Hz olarak değişmez ama FPS ne kadar artarsa input lag o kadar azalır bir 60 FPS ile CS:GO Valorant veya başka bir Online oyun oyna bir de 300 FPS'e çekip oyna o akıcılık farkını fark ettiğinde dediğimi anlayacaksın.

Evet doğru diyorsun arkadaşlar monitörüm 144 Hz FPS ise 200 fakat bazen bazı durumlarda ani FPS düşüşü oluyor aynı anda üç kişi ateş ederken ya da biri size ulti atarsa falan bu anda 40 veya 30 FPS aniden düşüyor ve monitörüm 144 iken FPS 120 oluyor lag giriyor bir anlığına fakat FPS 300 ise düşse bile etki etmez çünkü düşmüş hali bile 280 260 olur oda hiçbir değişikliş göstermez.

Yeni konular

Geri
Yukarı