Monitörü 165Hz yapınca ekran kartı değerleri artıyor

The Elite

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Arkadaşlar merhaba, MSI RX580 Armor OC 8GB ekran kartı kullanıyorum. Normalde 60hz monitör kullanıyordum. Bu hafta 165hz bir monitör aldım ve farkettiğim şey monitörü 165hz aldığımda değerler artıyor. Aşağıda iki değerin de ekran görüntüsünü koydum. Bu normal mi? Özellikle Memory Clock'ın 60hz'de 300mhz çalışırken 165hz'de 2000mhz sabitlenmesi normal mi? Aynı şekilde sıcaklık da artıyor. Teşekkürler şimdiden.

60HZ değerleri: 60hz.PNG 165HZ değerleri: 165hz.PNG Fan Curve ayarlarım: fanc.PNG

Fotoğrafları üstüne tıklayarak büyütebilirsiniz.

Normal eskiden 60 kare üretirken boşta artık 165 kare üretiyor sistem.
Normal diye tahmin ediyorum. Bu arada fan 50-60 derecelere kadar çalışmasın. Sadece ömrünü kısaltırsınız. 80-90 dereceye kadar yolu var.
Ekrana daha fazla kare getiriyor, daha fazla çalışması gerekiyor, normal.
Teşekkürler.

İki monitörün tek farkı Hz değerleri mi? Büyüklükleri aynı mı?
Büyüklükleri de farklı. O da etkiler mi?

Hocam lütfen bu konu için yapmayınız, biri size yardımcı olup çözdüğü zaman konuyu soru olarak açmasanız bile o cevabı en iyi cevap olarak rapor ettiğiniz zaman moderatörler ayarlıyor. En iyi cevap işaretlendiğinde [Çözüldü] olarak gözüküyor ve bu da sizinle benzer soruları olan arkadaşların kafalarındaki soruyu konuyu açmadan kendi kendilerine yanıtlamaları anlamına geliyor. Dediğim gibi bu konu için yapmayın, sonra primci olacağım, uğraşmak istemiyorum, ben sadece forumdaki genel işleyişi anlatmak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı