Monitörü 24 Hz yapınca ekrana görüntü gelmiyor

isimsiz58

Femtopat
Daha fazla  
Monitörü nasıl gözükür diye 24 Hz yaptım. Ekrana artık görüntü gelmiyor, sadece sinyal yok ve bekleme modu yazıları geliyor. Erişebildiğim tek şey monitörün tuşlarından menüsüne girebilmek. Nasıl düzeltirim bilmiyorum bilen birisi yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır onu kastetmedim, bilgisayar monitöre görüntü gönderiyor ama monitör bunu gösteremiyor
Söylediğim yöntemi denedikten sonramı oldu bu? Yoksa hiç gelmiyormuydu zaten?

Söylediğim yöntemi denedikten sonramı oldu bu? Yoksa hiç gelmiyormuydu zaten?
Söylediğim yöntemden sonra,ekrana görüntü gelmiş olması lazımdı.Doğru yaptığına da emin misin?
Eğer doğru yaptıysan ve görüntü yine gelmediyse şunları dene.

-İlk başta söylediğim yöntemi yeniden yapmayı dene.
Güç tuşuna bastıktan sonra 3-4 saniye bekle ve, bilgisayar kapanana kadar, güç tuşuna basılı tut.Pc kapandıktan sonra bu işlemi 5-6 kere tekrarla.

-Kasanın görünütüsü aktardığın kabloyu çıkarıp takmayı dene

-Evde başka bir görüntü verecek bir ekrana bağla kasanı,orada görüntü verecekmi ona bak

-Bilgisayar işlerinden alıyorsan eğer, kasanın tüm parçalarını dışarı çıkar ve, kasa olmadan sistemi çalıştırmayı dene.
Sistemde statik elektrik olabilir, altına bez gibi bişe ser parçaları çıkardığına.
Daha sonra kablolamaları yeniden yap ve çalıştır sistemi.

-Sistemin de ekran kartı varsa, onu çıkarıp,işlemci ile çalıştırmayı dene.

-Anakartın üzerinde bios pili var, onu çıkarıp sistemi çalıştır.

-Ramlerini çıkarıp,uçlarını nazikçe silgi ile sil. Toz,pislik v.s. gelmiş olabilir.
Eğer ramlerin 2 slotunu kullanıyorsan, birini çıkarıp, tek slot ram ile çalıştır.Onda çalışmazsa, çıkardığı takıp, çalıştır.

Dostum aklıma gelen tüm yöntemleri yazdım.Sorun devam ederse teknik servise götür.
@Yiğitt35

Son düzenleme:

Geri
Yukarı