Monitörü Açınca ve Kapayınca USB Takıldı-Çıkarıldı Sesi Gelmesi

bay_pc

Kilopat
Daha fazla  
Önceki monitörümde hiçbir sorun yoktu. Daha sonra AOC 27G2U aldım ve Display Port üzerinden bağlıyordum. Üzerinde USB girişleri de olduğu için veya Display Port bağlantısı yaptığım için oluyor diye düşündüm fakat şu anki monitörüm (VG259QM) HDMI üzerinden bağlı. Bazen hiçbir şekilde ses çıkmıyor. Bazen açtığımda 3 kere USB takılma sesi geliyor, bazen 1 kere geliyor. Kapattığımda da USB çıkartıldı sesi geliyor ve yine bazen gelmiyor. Yakında format atmayı düşünüyorum sistemime zaten fakat bu sorun çözülür mü bilmiyorum. Yapmam gereken bir ayar var mı?

Sistem uyarılarını kapatırsan bilgisayarın herhangi bir donanımla bağlantı kurduğunda/kopardığında bir ses veya uyarı almazsın ve sorun dediğin asıl bu olur. Anlattıklarına göre şuan herşey yolunda

Sistem uyarılarını kapatırsan bilgisayarın herhangi bir donanımla bağlantı kurduğunda/kopardığında bir ses veya uyarı almazsın ve sorun dediğin asıl bu olur. Anlattıklarına göre şu an her şey yolunda

Daha önceden başka bilgisayarlarda hiçbir monitörde (şimdiye kadar) açıldığında USB takıldığında gelen ses, kapatıldığında da USB çıkarıldığında gelen ses gelmedi. Normal değil gibi geliyor bana sonuçta USB üzerinden monitör bağlamıyorum kasama.

Ayrıca bazen olan şey şu: Monitör kapatıyorum ses yok. Açıyorum önce USB çıkarılınca gelen ses geliyor ardından 3 kere art arda USB takılma sesi geliyor.

Son düzenleme:
Daha önceden başka bilgisayarlarda hiçbir monitörde (şimdiye kadar) açıldığında USB takıldığında gelen ses, kapatıldığında da USB çıkarıldığında gelen ses gelmedi. Normal değil gibi geliyor bana sonuçta USB üzerinden monitör bağlamıyorum kasama.

Ayrıca bazen olan şey şu: Monitör kapatıyorum ses yok. Açıyorum önce USB çıkarılınca gelen ses geliyor ardından 3 kere art arda USB takılma sesi geliyor.
Monitörü kasaya bağladığın porttan/ekrankartından kaynaklı ve diğer bu sesi çıkarmayan sistemlere göre daha kapsamlı bir bağlantı kuruluyordur. Örn. (HDMI ise ses ve görüntü kontrolünü sürücü bazlı ayırıp bunların bağlantılarını sanal portlara bölerek birbirinden bağımsızmışcasına verenbir arayüz oluşturuyordur. Bu arayüz bağlantıyı görünce donanımı algıladığı için bahsettiğin "yeni donanım bağlantı sesini" çıkartıyordur. Bu olmak zorunda değil bu bir örnek) bu ses illaki USB ile alakalı olmaz. Aç kapa yapmadan gelmesi yadaher açıp kapadığında gelmemesi sisteminde stabil olmayan bir takım şeyler olduğunu gösterir. Bu detayları sistem loglarında görebilirsin.

Monitörü kasaya bağladığın porttan/ekrankartından kaynaklı ve diğer bu sesi çıkarmayan sistemlere göre daha kapsamlı bir bağlantı kuruluyordur. Örneğin. (HDMI ise ses ve görüntü kontrolünü sürücü bazlı ayırıp bunların bağlantılarını sanal portlara bölerek birbirinden bağımsızmışcasına verenbir arayüz oluşturuyordur. Bu arayüz bağlantıyı görünce donanımı algıladığı için bahsettiğin "yeni donanım bağlantı sesini" çıkartıyordur. Bu olmak zorunda değil bu bir örnek) bu ses illaki USB ile alakalı olmaz. Aç kapa yapmadan gelmesi ya daher açıp kapadığında gelmemesi sisteminde stabil olmayan bir takım şeyler olduğunu gösterir. Bu detayları sistem loglarında görebilirsin.

Hocam, sorunu anlatamadım galiba tam olarak. Monitörü kapatıyorum. Açtığım zaman USB çıkartıldığında gelen ses ardından 4-5 kere takıldığında gelen ses geliyor. Bazen tamamen farklı şekillerde geliyor. Hadi her zaman 1 kere gelse tamam diyeceğim monitörler artık çok gelişmiş farklı bağlantılar yapıyor. Seslerin rastgele şekilde 3-4-5 kere gelmesi normal bir şey değildir. Olmaması gerekiyor.
Evet format attım ve sorun tamamen çözüldü.

Son düzenleme:
Çözdünmü kardeşim.

Hocam, sorunu anlatamadım galiba tam olarak. Monitörü kapatıyorum. Açtığım zaman USB çıkartıldığında gelen ses ardından 4-5 kere takıldığında gelen ses geliyor. Bazen tamamen farklı şekillerde geliyor. Hadi her zaman 1 kere gelse tamam diyeceğim monitörler artık çok gelişmiş farklı bağlantılar yapıyor. Seslerin rastgele şekilde 3-4-5 kere gelmesi normal bir şey değildir. Olmaması gerekiyor.
Evet format attım ve sorun tamamen çözüldü.

AMD sürücülerinden olduğunu düşünüyorum formatlayınca gitmişti, sürücü yükleyince tekrar olmaya başlamıştı. Nvdia kullanıyorum artık sorun yaşamıyorum.

Geri
Yukarı