Monitörü HDMI ile DisplayPort ile bağlama farkı nedir?

Pw_Onur

Picopat
AOC bu monitörü aldım yanında HDMI ve DisplayPort kablosu geldi ama gelen DisplayPort kablosu 1.2, benim PC 1.4 mini DisplayPort olduğu için display bağlantısı yapamadım. Bende 2.1 HDMI çıkışımdan HDMI bağlantısı yaptım monitör de 2.0 HDMI çıkışı var, yine de DisplayPort bağlantısı yapmama gerek var mı?

HDMI kablosu ile maksimum 144Hz görüntü alabilirsiniz. Monitörün maksimum kapasitesini kullanabilmek için DP kablosu ile bağlantı yapmanız gerek. Display girişleri hakkında bilgim yok arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Peki bu aldığım 240hz değil mi. Görsel ekledim. HDMI ile 240 alamıyorsam bu aldığım nedir bilgilendirir misiniz

Dosya Ekleri

• IMG_5673.jpeg
    IMG_5673.jpeg
    160,6 KB · Görüntüleme: 23
HDMI 1.4 ile 144 Hz'ye kadar alabilirsiniz.

HDMI 2.0 ile 240 Hz bile alabilirsiniz.

Yani arkadşın dediği HDMI 1.4 sürümü için geçerli.
Yani bende 2.0 ile bağlandığım için görselde gördüğümüz kadarıyla 240hz alabiliyorum dimi. Display portla bağlanmama gerek kalmıyor donanımsal extra farklılığı yoksa display port alıp masraf yapmak istemem şuan tamam mı her şey displaye gerek varmı tam performans için

Yani bende 2.0 ile bağlandığım için görselde gördüğümüz kadarıyla 240Hz alabiliyorum değil mi? DisplayPort'la bağlanmama gerek kalmıyor donanımsal extra farklılığı yoksa DisplayPort alıp masraf yapmak istemem şu an tamam mı her şey displaye gerek var mı tam performans için

Sorun olmaz hocam. Zaten monitörün maksimum Hz değerini alıyorsunuz. Yalnız monitörünüzde G-Sync varmış bunu tam kullanamayabilirsiniz HDMI ile. G-Sync adı ile açabilirsiniz veya VRR adıyla.

AOC bu monitörü aldım yanında HDMI ve DisplayPort kablosu geldi ama gelen DisplayPort kablosu 1.2, benim PC 1.4 mini DisplayPort olduğu için display bağlantısı yapamadım. Bende 2.1 HDMI çıkışımdan HDMI bağlantısı yaptım monitör de 2.0 HDMI çıkışı var, yine de DisplayPort bağlantısı yapmama gerek var mı?

DisplayPort ile bağlamazsan G-Sync ve HDR(monitöründe var mı bilmiyorum) kullanamazsın.

DisplayPort ile bağlamazsan G-Sync ve HDR(monitöründe var mı bilmiyorum) kullanamazsın.
HDR kullanabiliyorum dün açıp kapattım ama görüntüyü bi farkı yaptı bende geri aldım beğenmedim ama?

G-Sync ne demek onu bilmiyorum. Nerede kullanacağım CS GO da kullanma vs demişlerdi ama.
Sorun olmaz hocam. Zaten monitörün maksimum Hz değerini alıyorsunuz. Yalnız monitörünüzde G-Sync varmış bunu tam kullanamayabilirsiniz HDMI ile. G-Sync adı ile açabilirsiniz veya VRR adıyla.
G-Sync ne demek onu bilmiyorum. Nerede kullanacağım CS GO da kullanma vs demişlerdi ama.

HDR kullanabiliyorum dün açıp kapattım ama görüntüyü bir farkı yaptı bende geri aldım beğenmedim ama?

G-Sync ne demek onu bilmiyorum. Nerede kullanacağım CS:GO'da kullanma vs demişlerdi ama.

G-Sync ne demek onu bilmiyorum. Nerede kullanacağım CS:GO'da kullanma vs demişlerdi ama.

G-Sync veya FreeSync oyunlarda görüntü yırtılmalarını önlemek için kullanılan bir özellik ama FPS oyunlarında açılması tavsiye edilmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı