Monitörüm 1000 Hz olarak gözüküyor

Hocam ekran kartınızın Display port bölümüne HDMI takmış olabilirsiniz, Ekran kartı sürücülerini güncellememiş olabilirsiniz. Çok fazla seçenek var.
Display port bölümüne HDMI nasıl takılabilir aklım almadı. Zaten fiziksel olarak mümkün olmayan bir şey. Bilgisizce yorum yapmayınız.

Cihazınıza ve kabloya fiziksel zarar verebilirsiniz
Display Port bölümüne HDMI nasıl takılabilir aklım almadı. Zaten fiziksel olarak mümkün olmayan bir şey. Bilgisizce yorum yapmayınız.

Denemeden anlayamazsınız. Hafif oturuyor ve bu da ona görüntü sağlıyor ama 30 20Hz gibi gidip geliyor fakat ekranda yüksek yenileme hızı gösteriyor. Bir deneyin.

Denemeden anlayamazsınız. Hafif oturuyor ve bu da ona görüntü sağlıyor ama 30 20Hz gibi gidip geliyor fakat ekranda yüksek Yenileme hızı gösteriyor. Bir deneyin.
Hangi dünyadan geldiysen orası enteresan bir yermiş :D

Sanırım HDMI ile DP'nin ne olduğunu bilmiyorsun. Bir aç bak.

Arkadaşlar benim monitörüm normalde 60 Hz hep, 60 Hz olarak kullandım. Ancak format attığımda bu değişti. Ayarlarda monitör kısmında 1000 Hz olarak gözüküyor ama aldığım performans 10-20 Hz gibi. Çok garip bir durum ve ne yapmam lazım bilmiyorum.

Şu anda driverlerini yüklemediğin için büyük ihtimalle öyle.
Driverleri yükle düzelir.

Boş laf yapmayı kesip denersen ne olduğunu anlarsın ;)
Sen benimle dalga mı geçiyorsun yoksa gerçekten böyle misin? HDMI kablosunu DP portuna sokamazsın.

Sol taraf HDMI, sağ taraf DP. Şimdi aklını başına topla ve senden bilgili kişilere boş yapma demeden önce bir düşün.

1615072720616.png

Yanlış bilgi
Sen benimle dalga mı geçiyorsun yoksa gerçekten böyle misin? HDMI kablosunu DP portuna sokamazsın.

Sol taraf HDMI sağ taraf DP. Şimdi aklını başına topla ve senden bilgili kişilere boş yapma demeden önce bir düşün.

Eki Görüntüle 910138

Display Port bazı kartlarda HDMI yapısına sahiptir. Bundan dolayı kolayca oturtturulabilir HDMI Display Port'a ama iyi bir performans vermez 15Hz gibi çalışır ama sistemde 90 ya da 100Hz olarak gözükür ama dediğim gibi 15Hz olarak çalışır.

Display Port bazı kartlarda HDMI yapısına sahiptir. Bundan dolayı kolayca oturtturulabilir HDMI Display Port'a ama iyi bir performans vermez 15Hz gibi çalışır ama sistemde 90 ya da 100Hz olarak gözükür ama dediğim gibi 15Hz olarak çalışır.
O çok güzel evreninde yaşamaya devam et. Maalesef bilgisizlikten birini daha kurtaramadım. Senden yaşça büyük biriyle konuşurken de dikkat et. Burada kimse kimseye hakaret edemez. Aklını başına devşir.

O çok güzel evreninde yaşamaya devam et. Maalesef bilgisizlikten birini daha kurtaramadım. Senden yaşça büyük biriyle konuşurken de dikkat et. Burada kimse kimseye hakaret edemez. Aklını başına devşir.

Konu bitti mi? Bilmiyorum ama eski bilgisayarımda şöyle bir şey oldu.
GPU GT 730 bu ekran kartı çok eskimiş olduğunu bilsemde (60Hz) 85Hz aldığım zaman oyunlarda normalde GPU %80 çalıştığını baz alırsak bu sefer %40 çalışıyor ama daha yüksek FPS gösteriyor MSI garip bir şey oldu mönitor de bildiğim kadarıyla desteklemiyor.
Acer K202HQLAb beni bir açıklığa getirir misiniz :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    98,4 KB · Görüntüleme: 87

Geri
Yukarı